MM , 16. júla 2014

ELESKO a. s. / ELESKO Wine Park

Spoločnosť ELESKO a. s. sa zaoberá pestovaním viniča a výrobou vína. Na Slovensku pôsobí v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, vyrába vlastné značky vína a zrealizovala výstavbu moderného vinárskeho komplexu ELESKO wine park v Modre, ktorý je považovaný za jedno z najmodernejších vinárstiev v Strednej Európe.

ELESKO – success story

Miesto, kde obyčajné veci robia neobyčajne dobre.

Spoločnosť ELESKO vstúpila na slovenský trh s vínami len v roku 2009 pričom  za posledné 3 roky zaznamenala 6-násobný nárast v predaji vína ELESKO vrátane domáceho trhu. Aktuálna ročná kapacita vinárstva je 600 000 fliaš s výrobným potenciálom 1 200 000 fliaš výlučne z hrozna z vlastných vinohradov.

elesko

Pivnica Elesko v Modre

ELESKO sa pýši nielen vlastnými vinohradmi v Malokarpatskej a Tokajskej oblasti, ale aj najmodernejším wineparkom v celej Strednej Európe, ktorý zahŕňa galériu moderného umenia, vlastniacu najväčšiu súkromnú európsku zbierku diel Andyho Warhola. Filozofiu výroby vína a poskytovania komplexných gastronomických služieb na najvyššej úrovni vyjadruje slogan  „Obyčajné veci robíme neobyčajne dobre“, oprávnenosť ktorého sa odráža i v úspechoch vína ELESKO na medzinárodných výstavách a súťažiach.

Prívlastkové vína značky ELESKO a ELESKO TOKAY úspešne expandujú do Hong Kongu, Malajzie, Taiwanu, Číny, Ruska, Francúzska, Holandska, Fínska a Poľska. Záujem o vína ELESKO v zahraničí je výsledkom spolupráce so známym technológom Nigelom Davisom z Nového Zélandu ako aj s Dr. Loosenom „nemeckým kráľom vín“, netreba však zabudnúť ani na prezentáciu našich vín v rámci eventov na veľvyslanectvách SR v krajinách ich pôsobnosti.

Kameň ELESKO - ochranca vinohradov

Kameň ELESKO – ochranca vinohradov

SYMBOL VINÁRSTVA – kameň ELESKO
Symbolom a zároveň strážcom našich viníc v Malokarpatskej a Tokajskej oblasti  je monumentálna travertínová socha ELESKO pomenovaná podľa stredovekého strážneho slovenského hradu. Naše požehnané vinice tak stráži a chráni kameň v tvare Božieho oka. Nájdete ho priamo vo viniciach Malých Karpát  neďaleko obce Vištuk (pri Modre).

ELESKO wine park
V apríli 2007 začala spoločnosť ELESKO a. s. budovať v katastri obce Modra v lokalite Malý Trávnik ELESKO wine park. Túto jedinečnú stavbu tvorí vinárstvo navrhnuté v modernej architektúre, ktorá umožnila zaujímavé prepojenie na rôzne marketingové a kultúrno-spoločenské aktivity pre návštevníkov. Pri projektovaní vinárskej technológie boli zohľadnené najnovšie poznatky z výroby vína s ohľadom na tradičné postupy pri zretí vína v barikových a dubových sudoch.

Návštevníkom ELESKO wine parku, v prípade záujmu a telefonickej objednávky, umožníme prejsť ,,cestou poznania,, výroby vína s výkladom technológa. Cez verejne prístupný presklený koridor, ktorý je vybudovaný naprieč vinárstvom, môže každý návštevník sám prejsť celou technológiou výroby vína, na konci cesty ochutnať víno v ELESKO wine bare na prízemí wine parku , ktorého súčasťou je aj ELESKO shop, kde ponúkame návštevníkom na predaj produkty vinárstva a farmy ELESKO.

Vína firmy ELESKO kúpite online tu >

 

ELESKO služby:

 

 ELESKO wine park – Modra

  • sprievodné aktivity vo vinárstve ELESKO
  • slovenská gastronómia v reštaurácii ELESKO
  • 5 luxusne zariadených dvojposteľových izieb vo vinárstve ELESKO
  • výstavy  moderného umenia na svetovej úrovni  a spoločenské eventy v ZOYA MUSEUM
  • predaj vína, delikates z diviny a darčekových predmetov v ELESKO Winebar & Shop

 ELESKO ORIGINAL Winebar & Shop – Bratislava

  • tematické degustácie vín ELESKO a zahraničných vín
  • ponuka ELESKO delikates z diviny, šalátov a pochutín k vínu
  • eventy, tlačové konferencie, oslavy
  • predaj vína, delikates z diviny a darčekových predmetov

 

Korešpondenčná adresa:
ELESKO a.s. | Elesko wine park
Partizánska 2275 | 900 01 Modra

Prevádzka vinárstvo:
ELESKO a.s. | ELESKO wine park
Partizánska 2275 | 900 01 Modra

info: +421 2 20 92 26 40
fax: +421 2 20 92 26 50
e-mail: info@elesko.sk
GPS:  s48.35990  v17.33229

Prevádzka winebar:
ELESKO ORIGINAL Winebar& Shop
Ventúrska 1 | 811 01 BratislavaInfo: +421 911 111 592
e-mail: info@elesko.sk
GPS: s 48.14209779 v17.10636

Distribúcia a predaj vína:
ELESKO Trading a.s.
Vištuk 457 „Elesko farma“ | 900 85 Vištuk
info: +421 911 668 017, +421 911 110 382
e-mail: obchod@elesko.sk, odbyt@elesko.sk
GPS: s48.3205944 v17.3769431

Najčítanejšie články »