Martin Motáček , 23. mar 2017

Fitz&Petrík vinárstvo

Písal sa rok 1975 a naši rodičia nám bez nášho vedomia do DNA zakódovali lásku k vínu. To sme, ale zistili až oveľa neskôr.

Vinári Fitz a Petrík

Po viac ako 35 rokoch v nás naplno prepukla láska k vínu a vinohradom. Očarovala nás krása (nielen) malokarpatských vinohradov. A našou vášňou sa okrem našich manželiek stali nové najmä slovenské odrody viniča vyšľachtené v Šenkviciach. Odvtedy vyrábame so srdcom a nadšením vína z novošľachtencov, ktoré sa stali hlavnou súčasťou nášho vínneho lístka. Štandardne tak v našom portfóliu objavíte nové odrody ako Breslava, Nitria, Devín a Pálava doplnené o klasiku Iršai Oliver, Sauvignon blanc, Cabernet Sauvignon, Pinot blanc, Rizling rýnsky alebo Veltlínske zelené. A to všetko zavŕšené našim značkovým ružovým polosuchým cuveé FOAJÉ.

V živote máme to šťastie, že môžeme víno vyrábať pre zábavu a potešenie. Víno netvorí naše živobytie. Každý kúsok voľného času – veľakrát aj na úkor našej rodiny venujeme vinohradom a vínu. Pravidelne a s nadšením – podľa názoru našich manželiek až príliš často – sledujeme ako sa víno vyvíja. Kvalitné víno sa rodí vo vinohrade. Preto sa každým rokom snažíme zveladiť alebo rozšíriť vlastné vinice, tak aby sme mohli vyrábať víno z vlastných vinohradov. Chceme svojim kúskom úprimne prispieť k rozvoju vinohradníctva a vrátiť tak malokarpatskému regiónu jeho pôvodný ráz krásnych vinohradov. Je pre nás úžasným zážitkom, keď našim priateľom, známym ale aj neznámym naše víno chutí. Ak je aj pre Vás víno vášňou, láskou a neoddeliteľnou súčasťou potešenia zo života, ste u nás na správnej vinárskej a vinohradníckej adrese. Jednoducho milujeme víno.

Meno spoločnosti: Fitz&Petrík vinárstvo (spoločnosť Janie, s.r.o.)
Adresa spoločnosti: Vínna pivnica Kozare 1778, Šenkvice
Rok vzniku spoločnosti: 2012
Vinohradnícky rajón, obec: Malokarpatská vinohradnícka oblasť,
Južnoslovenská vinohradnícka oblasť,
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Plocha obrábaných viníc: 1 ha
Ročná produkcia vína v litroch: 8 000 l
Nosné odrody: Breslava, Nitria, Devín a Pálava, Iršai Oliver,
Sauvignon blanc, Cabernet Sauvignon, Pinot blanc,
Rizling rýnsky, Veltlínske zelené.
Technológ / pivničný majster: Fitz a Petrík

Najčítanejšie články »