Karpatská perla
MM , 24. júla 2014

KARPATSKÁ PERLA

KARPATSKÁ PERLA je rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré založili manželia Margita a Ladislav Šebovci v roku 1991. V roku 2011 a 2012 sme získali ocenenie Vinárstvo roka, ktoré nám udelil Zväz výrobcov hrozna a vína na Slovensku.

Karpatská perlaFilozofiou nášhou vinárstva je motto „Perly sa rodia vo vinohrade“, pretože kvalitu vína ovplyvňuje starostlivosť vo vinici. Väčšina našich vín pochádza z 50 hektárov vlastných viníc v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Najväčšia vinica Suchý vrch, obrábaná v súlade s princípmi integrovanej produkcie, leží na súvislej ploche 28 hektárov. Vyrábame vína s chráneným označením pôvodu v kolekciách JAGNET, VARIETO a DÍLEMÚRE a cuvée 4 ŽIVLY z najlepších odrôd ročníka. Pre Spolok sv. Vojtecha spracovávame omšové vína na liturgické účely. Okrem toho vyrábame vína v limitovaných edíciách a hroznovú šťavu BOBULO.


Naše vinohrady


Suchý vrch
KARPATSKÁ PERLA obrába spolu 50 hektárov vlastných viníc. Najväčšou je 28 hektárová vinica Suchý vrch. Leží pri Šenkviciach v nadmorskej výške 215 metrov. Susedí s Martinským lesom chráneným Naturou 2000. Dodržiavame tu princípy integrovanej produkcie. V roku 2000 sme tu vysadili novošľachtence Muškát moravský, Pálavu, Devín, Aurelius a André, ale aj Cabernet Sauvignon a Alibernet. Pri ďalšej výsadbe v roku 2006 sme posadili Rizling rýnsky, Pinot Noir a Pinot Gris. Podložie tvorí hlinito-piesočnatá pôda.

Noviny
Vinohradnícky hon Noviny sa nachádza medzi Modrou a Šenkvicami. Máme tu asi 30 ročnú vinicu s rozlohou štyroch hektárov vysadenú Veltlínom. Vinohrady sú položené na svahu orientovanom na juhozápad. Vinica je obrábaná princípmi integrovanej produkcie. Je tu hlinito-kamenistá pôda.

Šajby a Kramáre
Na úpätí svahov Malých Karpát v blízkosti modranskej Kalvárie ležia na naše vinice v honoch Šajby a Kramáre. Máme tu nové vinice vysadené Rizlingom rýnskym.

Vínaz produkcie firmy KARPATSKÁ PERLA kúpite online tu >

Riadené degustácie

 

Karpatská perla

Degustačné priestory

Riadené degustácie realizujeme v degustačných priestoroch vhodných pre 60 ľudí. Prebiehajú pod vedením someliéra, technológa, alebo majiteľa firmy. Máme pre Vás pripravený menu lístok od šéfkuchára Laciho Hornáčka z TV Paprika ako aj tradičné miestne špeciality. Spolu s priateľmi, či kolegami sa môžete vnoriť do tajomstiev výroby vína, pozrieť si výrobné priestory alebo vystúpiť na rozhľadňu. Naše degustačné priestory sú technicky zabezpečené a vhodné aj pre rôzne firemné školenia a prezentácie. U nás spoznáte, že Malokarpatský kraj dáva charakter nášmu vínu, uvidíte že vinice vtláčajú výraz nášmu malebnému regiónu. Spätosť, ktorú u nás pocítite. A možno sa u nás stanete ďalším vyznávačom pekného vína.

Kontakt

 

KARPATSKÁ PERLA, s.r.o.
Nádražná 57
900 81 Šenkvice
Slovenská republika
GPS: 48.302264,17.354118

Telefón: +421 33 64 96 855
Fax: +421 33 64 97 007
E-mail: vino@karpatskaperla.sk

 

  • BÓNA Winery Výrobcovia vína,  Martin Motáček,  24, jún 2020

    BÓNA Winery

    Sme malé rozvíjajúce sa vinárstvo. Každý deň pracujeme na tom, aby sa k Vám dostalo ...

  • Frtus Winery Výrobcovia vína,  Martin Motáček,  4, máj 2020

    Frtus Winery

    Tak ako hrozno má svoju identitu danú pôdou, podnebím a vinohradníkom, rovnako víno má svojho ...

Najčítanejšie články »