magula
MM , 17. júla 2014

MAGULA – rodinné vinárstvo

Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Orešanský vinohradnícky rajón. Suchá nad Parnou 586

Tradícia nášho rodinného vinárstva MAGULA siaha až do roku 1931. Víno robíme s láskou a dôkladnosťou, výlučne z hrozna dopestovaného vo vlastných vinohradoch. Hrozno spracúvame tradičným spôsobom v krásnej kamennej pivnici na romantickom vŕšku uprostred našich vinohradov. Pri tvorbe vína sa riadime filozofiou „menej je viac“ a snažíme sa robiť víno čo najprirodzenejšie a s využitím čo najmenšieho množstva čo najšetrnejších technologických postupov.

magula

Rodina Magulová

Vďaka tomuto prístupu majú naše vína prirodzený odrodový charakter a zároveň odzrkadľujú jedinečný terroir Ružovej a Vlčej doliny. Vinice v Suchej nad Parnou, po stáročia dávajúce zrod skvelým vínam, boli zvečnené aj v slávnom románe Františka Hečka, Červené víno. Suchovský terroir je charakteristický hlbokými sprašami s vysokým obsahom vápnika a minerálov a zároveň mimoriadne veľkým počtom slnečných dní a malým množstvom zrážok – ideálne podmienky na vznik veľkých vín! V našej pivnici nájdete v súčasnosti Frankovku modrú, Modrý Portugal, Veltlínske zelené a Rizling vlašský. V najbližšom období k nim pribudnú Dunaj, Hron, Rosa a Pinot noir, ako aj Tramín červený a Devín z novovysadených vinohradov.

V súčasnosti ročne vytvoríme cca 8 000 fliaš, našim cieľom je postupne vysadiť do 12 ha vinohradov a stabilizovať produkciu na úrovni okolo 50 000 fliaš. Novodobá história nášho vinárstva sa začala písať v roku 2007, keď sme na zreštituovanej pradedovej vinici vysadili nový vinohrad Frankovky modrej. Na jar 2013 sme so skvelým vínom z tohto mladého vinohradu z ročníka 2011 získali prvé významné ocenenia – zlatú medailu na Concours Mondial de Bruxelles, zlatú medailu na Medzinárodnom festivale Frankovky modrej a titul šampióna červených vín na súťaži Vinum Superbum.

Meno spoločnosti: VINO MAGULA, s.r.o.
Adresa spoločnosti: Suchá nad Parnou 586, 919 01 Suchá nad Parnou, právne sídlo: Starhradská 12, 851 05 Bratislava
Rok vzniku spoločnosti: 2010
Vinohradnícky rajón, obec:  Malokarpatská oblast, Orešanský rajón, obec Suchá nad Parnou
Plocha obrábaných viníc: 5 ha
Ročná produkcia vína v litroch: 7 000
Nosné odrody: Frankovka modrá, Modrý Portugal, Dunaj, Veltlínske zelené, Devín
Technológ / pivničný majster: Ing. Katarína Magulová
Najvýznamnejšie úspechy: ZM Concours Mondial de Bruxelles 2013, NSV SR 2013, NSV SR 2014,
ŠČV+ZM Vinum Superbum 2013, ZM Sv. Jur 2014,
ZM Danube Wine 2014, SM Vinex 2014, SM Portugieser du Monde 2014,
ZM Festival Frankovky modrej a ružových vín 2013…

 

Najčítanejšie články »