MM , 07. jan 2015

PURUS

Malokarpatská vinohradnícka oblasť. Modranský vinohradnícky rajón. Kalinčiakova 35, 900 01 Modra

Villa Modur

Villa Modur

Rodinné vinohradníctvo a vinárstvo PURUS pochádza z Modry a vyrába víno z hrozna dopestovaného vo vlastných viniciach. Názov pochádza z Latinčiny a znamená „čistý“, tak ako aj meno majiteľa – Rastislava Čistého. Vinárstvo hospodári na 8 ha viníc a ďalšiu surovinu nenakupuje.

Svojou prácou sa snažíme dosiahnuť vína s prívlastkom „terroir“, v čom nám pomáha súčasná moderná technológia a autochtónna kvasinka, vyselektovaná z modranských vinohradov.

Koncepcia je tvorená hlavne bielymi odrodami, ktoré sú typické v našej oblasti. Modré muštové odrody používame na výrobu kvalitných ružových vín, ktoré každým rokom dosahujú výnimočné výsledky. Každá odroda má svoju vinohradnícku polohu a podložie (pieščité, skalnaté alebo hlinito-ílovité). Na základe pôdneho profilu odrody používame vyselektované kvasinky „piesok“, „skala“ a „hlina“, ktoré sú viac prirodzené samotnej výrobe, ako väčšina dostupných kvasiniek v obchodoch.

Vína z produkcie PURUS kúpite online tu >

Najviac pestujeme odrodu Veltlínske zelené, z ktorej dokážeme vyrobiť 3 rôzne typy vína v jednom ročníku. Veltlínske zelené je výborná odroda do našich polôh, a možno práve preto dosiahla na našej firme v rokoch 2013 a 2014 najviac úspechov na slovenských aj medzinárodných súťažiach. Ďalšími odrodami sú Rulandské šedé (Pinot Gris), Chardonnay, Rizling rýnsky a Rizling vlašský. V menších objemoch vyrábame Silvánske zelené a Silvánske červené, sú to tradičné odrody, ktorých pestovaním sa môže pochváliť len málo vinárstiev. Z červených vín máme iba jedno, Rulandské modré (Pinot noir), no časom pribudne aj niečo pre milovníkov mohutnejších vín – Dunaj, ktorý sme vysadili v r. 2013. Každé naše víno má pečať Terra Modur (pôda Modra), ktorá Vám dáva garanciu nami dopestovanej suroviny a vína u nás vyrobeného.

Villa Modur

Typická adjustáž firmy

O firme: Firmu založil v r. 2007 sám vinohradník a vinár Ing. Rastislav Čistý, ktorý je štvrtou generáciou v rodine, ktorá sa zaoberala výrobou vína v Modre. Postupne, ako sa trh s vínom vyvíjal sa predaj sudového vína zminimalizoval a začalo sa s výrobou odrodových fľašových vín. V súčasnosti sa firme venuje Rastislav spolu s priateľkou Ing. Klaudiou Tretinovu, ktorá je tiež z vinárskej rodiny a spoločne sa starajú o to, aby finálny produkt bol naozaj jedinečný.

Degustácie: Riadené degustácie sú pod vedením majiteľov firmy. Priestory sú na výber po dohode v Modre alebo v Pezinku.

Kontakt:
Ing. Rastislav Čistý
Ing. Klaudia Tretinová VinAk.
+421 948 252 264
info@villamodur.sk

Meno spoločnosti: Villa Modur
Adresa spoločnosti: Kalinčiakova 35, 900 01 Modra
Rok vzniku spoločnosti: 2007
Vinohradnícky rajón, obec: Malokarpatská oblasť, Modranský, Modra
Plocha obrábaných viníc: 8 ha
Ročná produkcia vína v litroch: 35 000
Nosné odrody: Veltlínske zelené, Rulandské šedé, Chardonnay,
Rizling Vlašský, Rulandské modré
Technológ / pivničný majster: Ing. Rastislav Čistý
Najvýznamnejšie úspechy: Šampión výstavy Svätý Jur 2014 , Pardubický
festival vína, International Wine Competition
VINOFORUM, International Wine Competition
Grand Prix Vinex 2014, Víno mesta Modry,
Víno Tirnavia
  • BÓNA Winery Výrobcovia vína,  Martin Motáček,  24, jún 2020

    BÓNA Winery

    Sme malé rozvíjajúce sa vinárstvo. Každý deň pracujeme na tom, aby sa k Vám dostalo ...

  • Frtus Winery Výrobcovia vína,  Martin Motáček,  4, máj 2020

    Frtus Winery

    Tak ako hrozno má svoju identitu danú pôdou, podnebím a vinohradníkom, rovnako víno má svojho ...

Najčítanejšie články »