Vinárstvo Berta
MM , 28. júla 2014

Vinárstvo Berta, s.r.o.

Južnoslovenská vinohradnícka oblasť. Strekovský vinohradnícky rajón. Ružová 1017, 941 37 Strekov

berta

Ing. Lukáš Berta a Bc. Matúš Berta

Náš rodinný podnik bol založený v roku 2007. Začiatky boli skromné, len okolo 2000 fliaš vína. Posmelený záujmom a podporovaný priateľmi sme túto kapacitu zvýšili na 13 000 fliaš ročne. Vína robíme z hrozna zo Strekovského vinohradníckeho rajónu, z časti svojich viníc a z časti svojich priateľov. Tu si môžeme odkontrolovať, prípadne prispôsobiť kvalitu hrozna na naše požiadavky.

Vychádzame zo základnej myšlienky, že kvalita vína sa rodí vo vinohrade. Preto sa snažíme vysádzať vlastné vinice. Nespornou výhodou firmy je fakt, že všetci štyria členovia rodiny, rodičia a dvaja synovia majú vinárske vzdelanie. Toto považujeme za devízu, ktorá sa nedá len tak kúpiť a je to aj výzva a zodpovednosť voči zákazníkom. Snahou firmy je v krátkom čase nastaviť etalón kvality v pestovaní hrozna a výrobe vína v Strekove. Naším hlavným úsilím je pri pestovaní viniča zabezpečiť krom také podmienky, aby sa zdravo vyvíjali a každým rokom prinášali zdravú dostatočnú úrodu hrozna.

Sme zástancami myšlienok, a vedomostí, ktoré sme si osvojili v Modre , Lednici na Morave a v Nitre, že len zdravý ker môže prinášať kvalitnú úrodu a z neho pochádzajúce kvalitné víno. Vo vinohradníctve a vinárstve rešpektujeme tradičné, a rozumne využívame moderné. Extrémy na jednom, alebo druhom konci rebríčka neuznávame. „Kto nenapreduje zaostáva“, povedal pán Moser. Technologické možnosti sú len možnosťou, nie povinnosťou. Kúzlo je, ako vo všetkom v nájdení rozumnej miery.

Vína z produkcie Vinárstvo Berta kúpite online tu >

Meno spoločnosti: Vinárstvo Berta, s.r.o.
Adresa spoločnosti: Ružová 1017, 941 37 Strekov
Rok vzniku spoločnosti: 2007
Vinohradnícky rajón, obec: Strekovský vinohradnícky rajón / Strekov
Plocha obrábaných viníc: 1,5 ha
Ročná produkcia vína v litroch: 10 000
Nosné odrody: Rizling Vlašský, Muškát Moravský, Rizling Rýnsky,
Sauvignon, Dunaj
Technológ / pivničný majster: Ing. Lukáš Berta / Bc. Matúš Berta
Najvýznamnejšie úspechy: Finger Lakes International Wine Competition,
AWC Vienna, Národný Salón Vín

 

Najčítanejšie články »