MM , 13. mar 2017

Víno Jurášek

Sme malé vinárstvo, ktoré svoje skromným množstvom vyrobeného vína za rok dbá najmä na jeho kvalitu, intenzívne chute a cit, ktorý si každá jedna fľaštička zaslúži.

Našou prioritou je starostlivo uchovávať tradičnú filozofiu pestovania hrozna, z ktorého sú naše vínka vyrábané. Sme teda nielen pestovateľmi, ale aj partnermi podporujúci tradičné pestovanie a starostlivosť o bobuľky hrozna, ktorých hlavnou úlohou je vyvolať najmä radosť a dobrodružstvo s každým dúškom.

Obrábame vlastných 30a vinohradov v Šenkviciach a 0,5ha v Limbachu. Pôsobíme v obci Šenkvice a táto milá činnosť spojená s pestovaním, spracovaním a výrobou vína nám intenzívnejšie učarovala v roku 2014. S ročníkom 2015 sme po prvý raz zaregistrovali naše vína aj na súťažiach, pričom výsledok bol prekvapujúcim aj pre nás. Získali sme niekoľko zlatých, strieborných a aj bronzových medailí, ba dokonca sme sa umiestnili aj na priečkach šampiónov vín výstavy. Všetky získané ocenenia sú odvtedy pre nás silným motivačným prvkom, ktorý nám dodáva silu, chuť a vytrvalosť pristupovať k hroznu s láskou a pokorou.

Meno spoločnosti: Víno Jurášek
Adresa spoločnosti: Cerovská 5, 900 81 Šenkvice
Rok vzniku spoločnosti: 2014
Vinohradnícky rajón, obec: Modranský vinohradnícky rajón, Šenkvice
Plocha obrábaných viníc: 0.8 ha
Ročná produkcia vína v litroch: 3000 l
Nosné odrody: Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Sauvignon blanc,
Cabernet Sauvignon, Frankovka modrá
Technológ / pivničný majster: Ing. Eugen Jurášek

Najčítanejšie články »