ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Almaviva EPU 2021

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Viña Almaviva
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Chile
Oblasť pôvodu Maipo Valley
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2021
Servírovacia teplota (°C) 16-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 15%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
65,00 €

Farba je granátovo fialová.  Vo vôni a chuti zrelé černice, čierne ríbezle, káva, céder, grafit, cigary, korenie a malinová čokoláda. Víno je plné, má zamatové taníny, je harmonické, šťavnaté s bohatým a zrelým záverom. Zrelo 12 mesiacov v dubových sudoch, z ktorých 10 % bolo nových a 90% druhýkrát použitých. EPU je druhým vínom vinárstva Almaviva. Pochádza z rovnakých vinohradov, len z mladších viníc, ktoré majú približne 14 rokov.

Kupáž: 80 % Cabernet Sauvignon, 15 % Carmenere, 5 % Merlot

Hodnotenie:

94 bodov  James Suckling

94 bodov  Robert Parker Wine Advocate

V roku 1997 barónka Philippine de Rothschild, predsedníčka spoločnosti Baron Philippe de Rothschild SA a Eduardo Guilisasti Tagle, predseda spoločnosti Viña Concha y Toro SA, uzavreli dohodu o partnerstve s cieľom vytvoriť výnimočné francúzsko-čílske víno s názvom Almaviva. Prvý ročník, vyrábaný pod spoločným technickým dohľadom oboch partnerov, dosiahol pri svojom uvedení na trh v roku 1998 okamžitý medzinárodný úspech.

Vinohrady v Puente Alto sa nachádzajú v najvyššej časti údolia Maipo, v centrálnej časti Čile. Toto miesto bolo pred viac ako dvadsiatimi rokmi uznané ako terroir, ktorý ponúka ideálne podmienky na pestovanie odrody Cabernet Sauvignon. Práve tu je 60 hektárov vyhradených výhradne pre Almaviva. Medzi hlavné charakteristiky Puente Alto patria jeho skalnaté chudobné pôdy, ktoré pozostávajú z hliny do hĺbky 50 centimetrov, pod hlinou je piesočnatá hlina, štrk a skaly. Tieto aluviálne pôdy umožňujú správnu drenáž a dodávajú mineralitu, ako aj nižšie hodnoty pH, čo vedie k mimoriadnej kvalite, vyváženosti a elegancii. Almaviva sa nachádza na úpätí pohoria Ánd, v povodí rieky Maipo. Určujúcim faktorom tohto výnimočného terroiru je vplyv chladného počasia Andských Kordiller, ktorý sa prejavuje najmä v období dozrievania v podobe sviežeho vánku a veľkého kolísania teplôt medzi dňom a nocou. Vinárstvo Almaviva má 60 hektárov produkčných viníc. 

Viña Almaviva


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Almaviva EPU 2021
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Chile

V Chile sú v skutku extrémne variabilné podmienky: siahajú od arídnych a extrémne horúcich pomerov na severe až k veľmi vlhkým na juhu. Hlavná vinohradnícka oblasť okolo Santiaga je suchá s 380 mm vodných zrážok za rok; žiadne jarné mrazy a takmer sústavne jasno, slnečno. Blízkosť Ánd, ktorých vrcholy sú aj v lete pokryté snehom, umožňuje masívnu výmenu studeného vzduchu v noci, čo umožňuje zachovanie kyselín hrozna. V centrálnom údolí sú denné teploty 30-35 °C, v noci 12-15 °C.

Väčšina viniča sa pestuje na pobrežných a údolných rovinách, ktoré siahajú až k úpätiam Ánd. V Chile sú nezavlažované vinohrady na úbočiach hôr v centrálnej zóne; závlahy sa však bežne používajú v iných častiach krajiny.

Vinič v oboch krajinách pestujú na značne rozdielnych pôdach. Lepšiu kvalitu vín v Chile možno pripísať hlbším vápencovým pôdam v niektorých častiach krajiny.

V Chile používajú tradičné metódy pre väčšinu vín a často využívajú techniku z Bordeaux. Po vládnej ekonomickej politike Chile roku 1974 zaviedlo moderné tanky z nehrdzavejúcej ocele a zlepšilo aj technológiu výroby v malých vinárskych podnikoch. Vďaka Miguelovi Torresovi vedú mnohí producenti kvalitných vín v Chile fermentáciu pri nižších teplotách a využívajú aj iné moderné techniky: výsledkom sú oveľa sviežejšie biele vína s ovocným charakterom.

Lokalizácia: Vinič sa v Chile pestuje na 1 290 km dlhom pobreží Tichého oceánu. Najhustejšie sú vinohrady južne od Santiaga.
 
Rozloha vinohradov: 116 000 ha
 
Podnebie: od suchého púštneho na severe až po subarktické na juhu
 
Pestované odrody: Barbera, Bonarda, Cabernet franc, Cabernet sauvignon, Cerega, Chardonnay, Chenin blanc, Criolla, Ferral, Grenada, Grignolino, Johannisberg riesling, Lambrusco, Malbec, Malvasia, Merlot, Muscat, Nebbiolo, Pais, Palomino, Pedro Ximénez, Petit verdot, Pinot blanc, Pinot gris, Pinot noir, Refosco, Renano, Sangiovettoe, Sauvignon blanc, Sémillon, Sylvaner, Syrah, Tempranillo, Torrontes, Ugni blanc 


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.