Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Biele vína ročníka 2022 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2022
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
67,00 €

Ponúkame Vám ďalší z vynikajúcich degustačných setov, tentokrát biele vína ročníka 2022. Všetky sme ochutnali a srdečne ich odporúčame aj vám.

Set obsahuje: 

1. Vinárstvo Rariga - Sauvignon blanc 2022

2. Malé divy - Pinot blanc 2022

3. Skovajsa - Veltlínske zelené Fresh 2022

4. Martin Pomfy - Rulandské šedé 2022

5. Fedor Malík - Sauvignon blanc 2022

6. Šimonovič - Rizling vlašský 2022


Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Biele vína ročníka 2022 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Vinárstvo Rariga - Sauvignon blanc 2022

Extraktívny a svieži Sauvignon s jemným nádychom vône egreša a mäty. Chuť je popretkávaná žihľavovými tónmi s jemným agátovým charakterom. Víno je plné s harmóniou sviežich kyselín a zvyškového cukru.

2. Malé divy - Pinot blanc 2022

Víno jemnej žltozelenej farby z odrody Pinot blanc s príjemným ovocným buketom, tónmi byliniek a kvetín. Príjemná ovocná aróma je krásne doplnená ovocnou chuťou s peknou šťavnatou kyselinkou. Víno je ľahké, príjemné jednoducho pre každú príležitosť.

3. Skovajsa - Veltlínske zelené Fresh 2022

Veltlínske zelené FRESH má sviežu zelenožltú farbu. Aróma je ovocno-herbálna s tónmi citrusov a limetky, doplnená o tradičný minerálny nádych Malých Karpát. Chuť je šťavnato-ovocná s príjemnou harmóniou medzi zvyškovým cukrom a kyselinkou.

4. Martin Pomfy - Rulandské šedé 2022

Jasná, zlatisto žltá farba. Jemná, viacvrstvová, čistá vôňa v ktorej dominuje vinohradnícka broskyňa, hruškové pyré spolu s dotykmi vlašských orechov a jemného korenia. Chuť je intenzívna a plná. Príjemne vyvážená kyselinka dodáva pocit sviežosti. Bohaté, no zároveň i veľmi jemné a zamatové víno s dlhým záverom.

5. Fedor Malík - Sauvignon blanc 2022

Víno z ťažkej hlinitej pôdy, krištáľovo iskrivé, žihľavovo-trávičkové, lahodné, plné fantázie a radostného popíjania. V dochuti nezabudnuteľné, citrusovo šteklivé. Jednoducho víno na každý deň.

6. Šimonovič - Rizling vlašský 2022

Svetložltá farba. Vôňa pražených orieškov, domáceho záhradného jabĺčka, jemné tóny korenia v pozadí. Chuť je svieža a šťavnatá, plná ovocia.