Podobne ako Champagne, aj Prosecco je suché, šumivé víno a ako Champagne je to chránené víno, ktoré je definované svojimi jedinečnými vlastnosťami a históriou.

   Prosecco dostalo názov po starobylej dedine neďaleko Terstu, kde sa víno prvýkrát vyrábalo z hrozna Glera. Počiatky Prosecca siahajú ďaleko, až do roku 200 pred našim letopočtom, keď Rimania kolonizovali túto časť Talianska a vysadili prvé vinice. To, čo dnes nazývame „Prosecco“, sa považuje za ten istý nápoj, ktorý Rimania označujú ako „Puccino“ v starých spisoch. Prvá písomná dokumentácia slova „Prosecco“ sa objavuje až v polovici osemnásteho storočia, keď Aureliano Acanti skvele napísal „A teraz by som chcel osviežiť moje ústa s tým Proseccom, s jablkovým buketom“.

   Práve táto, ľahká ovocná chuť Prosecca, je dodnes jednou z jej charakteristických vlastností. Aromatické a zamatové bubliny z neho robia osviežujúci aperitív, takže môžete pochopiť, prečo bol po stáročia tento nápoj jedným z najcennejších vývozných artiklov Talianska . Od 18. storočia pestovanie hrozna Glera výrazne vzrástlo a z Prosecca sa stal ziskový obchod. Viac ako o 200 rokov neskôr Prosecco zažíva novú vlnu úspechu.

   Prosecco sa vyrába výlučne v dvoch susedných regiónoch Veneto a Friuli-Venezia Giulia na severovýchode Talianska. Región Prosecco sa nachádza medzi pohorím Dolomity a teplým Jadranským morom a má miernu mikroklímu s veľkorysými dažďovými zrážkami a slnkom. Bujné zelené kopce v okolí Terstu, Trevisa a Padovy sú domovom tisícov hektárov viníc, ktoré prerušujú len starobylé kostoly a malebné dedinky. Presný typ pôdy sa tu líši medzi jednotlivými vinohradmi, ale vo všeobecnosti je to zmes vápenca, ílu, slieňa a morského pieskovca. V spojení s miernym podnebím tieto pôdne podmienky robia z tohto regiónu ideálnym na pestovanie viniča odrody Glera pre Prosecco.

   V regióne Prosecco existuje množstvo menších terroirov, o ktorých sa predpokladá, že produkujú vynikajúcu kvalitu Prosecco. Jedným z týchto terroirov je aj časť svahu medzi malými mestami Conegliano a Valdobbiadene, ktorá je súčasťou zóny DOCG, kde komplexná kombinácia environmentálnych a ľudských faktorov vytvára výnimočné podmienky pre výrobu vína. Juhozápadne orientované vinice na tomto kopcovitom pásme v provincii Treviso majú dostatok slnka. Kopce okolo Cartizze sú rovnako známe svojim Prosecco. Tu sú kopce tak strmé, že hrozno sa musí zbierať ručne. Náročný terén je ako stvorený pre vysoko kvalitné víno, pretože vinice produkujú najlepšie hrozno, keď ich korene musia prerásť hlboko do zeme, aby sa dostali k vode a živinám. V zóne DOCG, ktorá zahŕňa Cartizze, Conegliano Valdobbiadene a Il Rive, majú úrody tendenciu byť oveľa nižšie ako inde, pretože vinohrady sú ťažko prístupné. Nízka úroda spolu s vynikajúcou kvalitou hrozna znamená, že Prosecco DOCG má tendenciu byť drahšie ako jeho náprotivok DOC.

   DOC (denominazione di origine controllata) a DOCG (denominazione di origine controllata e garantita) zákonom z roku 2009 obmedzujú produkciu Prosecco na dve malé zóny v oblasti, ktorá bola historicky oslavovaná pre svoje výnimočné Prosecco. Na to, aby sa šumivé víno nazývalo „Prosecco“, musí každá fáza jeho výrobného procesu prebiehať v zóne DOC / DOCG, vo Venete a Friuli-Venezia Giulia. Mimo zón DOC a DOCG je zóna IGT, kde je kvalita vína variabilnejšia a výrobcovia musia volať svoje šumivé víno „Glera“ (po odrode hrozna) namiesto „Prosecco“.

   Zóna DOCG sa odlišuje od zóny DOC svojím terroirom, ktorý sa vo všeobecnosti považuje za podporujúci vynikajúcu výrobu Prosecca. Je preto viac chránená zákonom. Prosecco DOCG podlieha ďalším kontrolám, ktoré sú zárukou ich vynikajúcej kvality, a musí ich ohodnotiť výber vládnych úradníkov predtým, ako dostane pečať o schválení (tieto pečate si všimnete na korkovom uzávere fliaš Prosecco DOCG). Zóna DOCG zahŕňa kopce obklopujúce Cartizze, Conegliano Valdobbiadene a Il Rive.

Už len ostáva ochutnať a porovnať, ktoré je pre vás to najlepšie.

Na zdravie.

(Foto: Alberto Davide Lorenzi, licencia: CC BY-SA 4.0)