ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Sekt Pinot - Chardonnay

Viac informácii
Zvyškový cukor polosuché
Výrobca Frtus Winery
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Nitrianska
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2020
Servírovacia teplota (°C) 9-11
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
22,50 €

Farba je zelenožltá. Do popredia sa tlačia ovocné tóny a vôňa bielych kvetov, ktoré sú doplnené o jablká, hrušky, tropické ovocie a kvapku čerstvej limetky s agátovým medom. Chuť je veľmi svieža, šťavnatá a podmanivá.

Frtus Winery

Toto nové vinárstvo vzniklo v roku 2012. Predchádzala mu ale spolupráca troch odlišných vinárskych nadšencov  od roku 2008 pod názvom Frtúsovci a Kuťka.

Rado Frtús - Zakladateľ, tvorca myšlienky , inovátor  a  vinársky fanatik.
Stano Ftrús  - zanietenec a detailista.  Správny človek na správnom mieste.
Tomáš Kuťka - Morálna, a marketingová podpora.

Táto trojkombinácia sa zaslúžila o to, že vzniklo Frtus winery  a verím, že bude napomáhať k tomu aby sa toto vinárstvo stalo značkou kvality. A  je tu ešte jeden dôležitý človek, moja partnerka Lea Kašová.   Riadi financie. Vlastne bez nej by sa asi nestalo nič.

Tak ako hrozno má svoju identitu danú pôdou,  podnebím a vinohradníkom, rovnako víno má svojho vinára – tvorcu.  Toto nové vinárstvo  má svoju jasnú identitu  a  štýl  s akým  k vínu pristupuje.   Je to cesta  úcty a rešpektu voči hroznu, voči vínu a hlavne voči ľuďom, ktorí  budú  tieto vína  piť.

My nechceme byť jedno z mnohých, my chceme byť jedno z mála vinárstiev a preto prinášame niečo čo spojí eleganciu, nápaditosť, štýl a identitu. Niečo, za čím si stojíme a čo patrí len pre tých čo si vážia sami seba,  prácu iných a pitie vína je ich životný štýl.

Riadené degustácie realizujeme v priesotroch vinárstva vhodných pre cca. 12 ľudí alebo na vami vybranom mieste. . Degustácia prebieha pod vedením  ľudí, ktorí sú príčinou toho že vino ktoré budete mať možnosť ochutnať vôbec vzniklo a ako vzniklo. Budete môcť priamo zhodnotiť to či naša práca mala nejaký význam ale sú to len naše ilúzie. Okrem našich vín v prípade záujmu môžete ochutnať tradičné špeciálity tohto regionu. Považujeme za nevyhnutné aby ste navštívili veľa vinárstiev ale po čase sa z nejakého dôvodu začnete vracať len k niektorým.

Oblasť Tekov, kde sme vlastne doma, vystihuje naše predstavy identity a kvality. V roku 2015 sme kúpili 6 hektárov vinohradov, ktorý je ale nevyhnutné vysadiť nanovo. Vysádzať by sme chceli v roku 2017. Stále sa však rozhliadame po nových polohách a pôdnych podložiach, aby sme pokryli potreby našich zákazníkov. 

Frtus winery vyrába originálne víno pre originálnych ľudí, ktorí si dokážu vychutnať každý moment svojho života. V našich vínach  je veľa manuálnej práce, osobného odhodlania, a ambícií. Pristupujeme k nim s úctou a rešpektom a snažíme sa maximálne udržať ich čistotu charakteru.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Sekt Pinot - Chardonnay
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.