Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Darček: Výborné slovenské Frankovky 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Odroda Frankovka modrá
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 16-19
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
89,00 €

Vína z Frankovky sú ovocné, višňové, čokoládové, mäkké, pikantné a tak trochu neprávom odsúvané na vedľajšiu koľaj. My, vo Vino.sk, si myslíme, že potenciál tejto odrody treba odkliať. Je čas, opäť hrdo postaviť túto odrodu na stôl a povedať: Takto chutí slovenská frankovka modrá od  slovenských vinárov:

Set obsahuje:

1. Korbaš - Frankovka modrá 2017
2. Fedor Malík a syn - Frankovka modrá 2020
3. Vinárstvo Rariga - Frankovka modrá - barrique 2017
4. Velkeer - Frankovka modrá 2021
5. Mátyás -  Frankovka modrá 2019
6. Najväčšia vínna pivnica Pukanec- Frankovka modrá 2019

1ks  Drevený box na 6 fliaš

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Darček: Výborné slovenské Frankovky 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Korbaš - Frankovka modrá 2017

Vynikajúca Frankovka bordovej farby s tehlovým okrajom. Vo vôni vás príjemne poteší vôňa sušených sliviek s náznakom korenistosti. Chuť je mäkká, jemne lekvárová s hebkým koncom.

2. Fedor Malík a syn - Frankovka modrá 2020

Víno z ľahkých piesočnatých svahov, plné kameňa a tepla. Ovocne hravé, odmanivé, hodvábne vyzreté a ústne presvedčivé. Víno vyzrievalo jeden rok v drevených sudoch a keď si odfúklo, tak ho bez filtrácie nafľašovali.

3. Vinárstvo Rariga - Frankovka modrá 2017

Perfektne vyzreté hrozno a moderná technológia prispeli k vzniku veľmi chutného, plného extraktívneho vína. Získa si vás charakteristickou ovocnou príchuťou a jemnou čokoládovo-višňovou vôňou.

4. Velkeer - Frankovka modrá 2021

Tmavo rubínová farba. Vôňa je opulentná, predstavuje šťavnaté a zrelé kôstkové ovocie ako čerešňa a slivka. Rovnako pôsobivá je aj chuť. Harmonická a ovocná, pritom kyselina dáva vínu potrebnú sviežosť. Stredne dlhá, ovocno-korenistá dochuť.

5. Mátyás - Frankovka modrá 2019

Nuž áno, Frankova modrá. Bolo by príliš ťažké nájsť typickejšiu modrú odrodu pre tento región. Má to však svoj dôvod. Len málo odrôd vie ukázať svoju krásu a ľahkú pitelnosť aj pri vyššej zrelosti hrozna. A toto víno sa vážne veľmi dobre pije, verte mi. A nie je to preto, lebo x cukru, y extraktu a z kyselín. Je to preto, lebo táto odroda sem proste patrí. Vedeli to už naši predkovia, ktorí túto odrodu spracovávvali srdcom i dušou a my to tak robíme tiež.

6. Najväčšia vínna pivnica Pukanec- Frankovka modrá 2019

Táto Frankovka modrá z Pukanca je iskrivo rubínovej farby. Vďaka takmer dvojročnému pobytu v staršom drevenom sude na vyzrievanie, získala príjemnú vôňu škorice a kôstkového ovocia. V chuti zaujmú ľahké tóny čokolády, zamatová hladkosť a krásna šťavnatosť v dochuti.