Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Degustačný set Janoušek a Polák 6fl.

Viac informácii
Výrobca vína Janoušek & Polák
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 7-19
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
61,61 €

Pripravili sme pre Vás degustačný set vín z vinárstva Janošek&Polák /6fl./

Set obsahuje:

1. Rizling vlašský (Nitra) , výber z hrozna 2013
2. Pinot Blanc (Nové Zámky) , neskorý zber 2013
3. Rizling rýnsky (Nové Zámky) , výber z hrozna 2013
4. Sauvignon, akostné odrodové 2014
5. Cabernet Sauvignon rosé (Jasová) , výber z hrozna 2013 (polosuché)
6. Dunaj, akostné odrodové 2013

Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš.

Janoušek & Polák

Vinársku spoločnosť Janoušek & Polák založil v roku 2006 manažér Ing. Mário Polák a enológ Ing. Roman Janoušek, čím posilnili tradície Malokarpatskej oblasti v samom jej srdci, v Pezinku
 
Roman Janoušek s vínom pomáhal už od malička. Zmaturoval na strednej vinohradníckej, prijali ho na Vysokú školu poľnohospodársku do Nitry a vyštudoval genetiku a šľachtenie viniča. Potom si určil, že buď do piatich rokov zvládne prax, alebo musí od toho. Zvládol úlohu pivničného majstra v limbašskom vinohradníckom družstve a v nových časoch sa chcel postaviť na vlastné nohy, hoci si uvedomoval, že si berie veľkú zodpovednosť. V súkromí vznikli mikrovzorky, každá odroda v sto až dvestolitrových množstvách. Kamaráti pri degustáciách tvrdili, že netreba váhať.  
 
Mário Polák začínal už od malička s dedkom vo vinohrade. Vyštudol však techniku, pedagogiku, ale venoval sa najmä ekonomike a managmentu. K vínu ho to však stále ťahalo a tak sa popri zamestnaní niekoľko rokov venoval aj vinohradníctvu a vinárstvu.
 
Koníček, sa im stal skutočným podnikaním až  21. júna 2006 keď založili spoločnú firmu, ktorej zámerom bolo etablovať sa na trhu exkluzívnych vín, najmä odrodami z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. 
 
Vína z ich produkcie sa okamžite zaradili medzi slovenskú elitu a gurmáni sa o nich vyjadrujú len v superlatívoch. Odborníci a znalci však vedia, že meno Ing. Roman Janoušek je zárukou tej najvyššej kvality vín a v novej firme zúročuje svoje získané dvadsaťročné ročné skúsenosti v oblasti vinárstva. V celkovo päťčlennom pracovnom tandeme s  Ing. Jozefom Farským, Braňom Valjentom /obchod/ a Ing. Adamom Repom /výroba/ tvoria cieľavedomý, pracovný a úspešný team tejto spoločnosti, s vynikajúcim renomé doma i v zahraničí. Za krátku existenciu získali za svoje vína neuveriteľných až viac ako 575 ocenení z vinárskych súťaží. Svojich zákazníkov oslovujú iba poctivou prácou a kvalitným slovenským vínom.
 
V súčasnosti sa produkcia zastavila na čísle okolo stotisíc fliaš. V budúcnosti chcú vyrábať maximálne dvestotisíc litrov. To je množstvo, ktoré ešte prejde rukami vinára a on nič podstatné nemusí delegovať na iných. Namiesto väčšej výroby chcú kvalitu. A snívajú o vlastných priestoroch a vinohradoch. „Lebo nemôže byť nič lepšie ako prvovýroba prepojená na realizáciu, aby sa peniaze za víno vrátili späť do viníc, kde sa urodilo,“ vysvetľuje Roman Janoušek.

Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Degustačný set Janoušek a Polák 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Rizling vlašský (Nitra), výber z hrozna 2013

Víno má žlto-zelenú farbu. Počiatočnú arómu žltého melónu strieda citrus a jemné korenie. Sviežosť a mohutnosť dotvára vôňa viničového kvetu. Chuť vína je obsažná, pripomínajúca dužinu broskýň a marhúľ s plnou a mohutnou dochuťou.

2. Pinot Blanc (Nové Zámky ) , výber z hrozna 2013

Víno má intenzívnu žlto-zelenú farbu. V aróme dominujú prezreté žlté marhule s jemným náznakom biskvitu. Chuť vína je medovo ovocná. Harmóniu a komplexnosť vína dotvárajú pikantné kyseliny.

3. Rizling rýnsky (Nové Zámky) , neskorý zber 2013

Víno má intenzívnu žlto-zelenú farbu. V typickej odrodovej aróme sa striedajú tóny lipy a medu. V noblesnej chuti s pevnou štruktúrou hrajú prím včelie plásty medu, biele korenie. Eleganciu a harmóniu vína dotvárajú svieže kyseliny a jemnýnáznak zvyškového cukru.

4. Sauvignon, akostné odrodové 2014

Víno má svetlo zelono-žltú farbu. Vo vôni prevláda aróma letnej pokosenej lúky. Chuť vína je korenistá, s tónmi žihlavy, egreša a nektarinky. Sviežosť, harmóniu a komplexnosť vína dotvárajú pikantné kyseliny.

5. Cabernet Sauvignon rosé (Jasová) , výber z hrozna 2013 (polosuché)

Víno má jasnú a hlbokú ružovú farbu. Vo vôni excelujú čerstvé jahody a lesné maliny, ktorým smelo sekunduje prezretý egreš. Chuť vína je veľmi svieža, harmonicky vyvážená medzi kyselinami a zvyškovým cukrom.

6. Dunaj, akostné odrodové 2013

Víno má karmínovo-červenú farbu. V chuti aj vôni objavíte prezreté čerešne a višne, prechádzajúce do veĺmi zaujímavých čokoládových tónov. Ovocnosť vína mu vytvára príjemnú harmóniu, s dochuťou jemne praženej kávy.