ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Guatemala Mochilita 250g

Viac informácii
Výrobca Ondrejka specialty coffee
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu ---
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
12,00 €

Farma Canajal de Medina leží južne od mesta San Martin Jilotepeque v regióne  v nadmorskej výške 1700 m.n.m..

Jej vlastník Antonio Medina zdedil časť farmy od svojho otca ešte v roku 1980. Spočiatku pokračoval v šľapajách svojho otca a pestoval na nej hlavne kukuricu a rôzne obilniny. Pestovanie kávy bolo ale jeho koníčkom už od detstva, keď brigádoval na viacerých kávových farmách.

Až v roku 1991 sa odhodlal na pestovanie kávy, keď nahradil na časti farmy kukuricu kávou. Antonio budoval svoj kávový biznis a pomaly nahradil všetky pestované plodiny kávovníkmi. Od svojich súrodencov odkúpil aj ďalšie časti farmy. Postupne tak jeho farma nadobudla rozlohu 25 ha. Pestuje na nej kávovníky odrody Bourbon a Caturra.

Pestovaniu specialty kávy sa začal venovať len niekoľko posledných rokov. A jeho výslednky stoja rozhodne za pozornosť, ako aj tento lot odrôd Bourbon a Caturra spracovaných mokrou metódou.

Výsledkom je sladká, šťavnatá káva ktorá sa hodí na akýkoľvek spôsob prípravy no odporúčame espresso.

Zrnková káva v balení 250 gramov.

Ondrejka specialty coffee

Ondrejka specialty coffee je malá rodinná pražiareň exkluzívnej výberovej kávy. Snahou pražiara a majiteľa Braňa Ondrejku je osloviť ľudí, ktorí hľadajú pre seba domov alebo do svojej firmy kávu výnimočnej kvality. V tejto malej rodinnej pražiarni si kúpite jedine výberovú kávu z posledného zberu a čerstvo upraženú. V našej ponuke nájdete vždy kávu vhodnejšiu na klasické espresso a samozrejme aj kávu praženú pre filter.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Guatemala Mochilita 250g
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.