WINESHOP.SK SA SŤAHUJE NA VINO.SK!

Viac funkcií, prehľadnejšia stránka a hlavne ešte viac vína!


(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Nechajte nám svoj email a už Vám neuletí žiadna ponuka!
Košík ( )

Hroznový mušt (biely)

Viac informácii
Zvyškový cukor sladké
Výrobca vína Matyšák - Víno Matyšák
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
4,30 €

Lahodná chuť hroznového muštu, v spojení s jeho až takmer zázračnými účinkami na zdravie, je hlavným dôvodom, prečo sa vo Víne Matyšák rozhodli tento nápoj vyrábať.

Ak si želáte nápoj poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Hroznový mušt (biely)
Vaše hodnotenie:
Dajte vedieť ostatným váš názor a získajte zľavu 5%

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Matyšák - Víno Matyšák

Nefalšovaná rodinná firma, ktorá rozšírila počet slovenských výrobcov vína už v roku 1989. Výlučne vlastný kapitál, vinárske tradície rodinných predkov, húževnatá, tvrdá ale zároveň poctivá práca zaradila následne firmu Matyšák v posledných rokoch medzi popredných producentov vína v SR.

Produkcia 50 tisíc litrov vína v začiatkoch je už dnes minulosťou. Nový výrobný podnik s najmodernejšou technológiou výroby, postavený na „zelenej lúke" a uvedený do prevádzky v auguste 2003 má dnes kapacitu 1,5 milióna litrov.

Firma Matyšák patrí medzi neoficiálne výhlásených 7 vinárskych princov, ktorí sú kvalitatívnymi vinárskymi lídrami na Slovensku. Meno Matyšák nájdete aj v personálnej encyklopédii „Who is who in SR“ v jej II. vydaní. Firma všetkými svojimi aktivitami podporuje zvyšovanie úrovne kultúry konzumácie vína na Slovensku a vzorne reprezentuje schopnosti naších ľudí v tomto odbore aj v zahraničí.