Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Malé divy Cabernet Sauvignon rosé 2022 v darčekovom balení

Viac informácii
Zvyškový cukor polosuché
Výrobca Malé divy
Odroda Cabernet Sauvignon
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2022
Servírovacia teplota (°C) 8-10
Farba vína Ružové
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 12,00%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
12,60 €

Či už idete na oslavu, alebo hľadáte pozornosť pre obchodného partnera, dobré víno je ideálnym riešením. Naša ponuka darčekových balení obsahuje rôzne cenové hladiny hotových darčekových balení. Môžete si vybrať už hotový produkt, alebo Vám pripravíme darčekové balenie, podľa Vašej predstavy.

Toto darčekové balenie obsahuje tieto produkty:

1x Malé divy Cabernet Sauvignon rosé 2022 /Modra/

Mladý, svieži a krásne ovocný. Taký je Cabernet Sauvignon rosé z produkcie Malé divy, odroda priam stvorená pre výrobu ružových vín. Víno z modranského vinohradníckeho honu Grefty, vyniká svojou intenzívnou arómou a chuťou plnou ovocia. Šťavnato-ovocná chuť robí z tohto vína ideálneho spoločníka pre každú príležitosť. Pripravte sa na príjemný chuťový zážitok, pretože toto víno si Vás získa.

 1 x Darčekový kartónový box na 1 fľašu - bordový

 V prípade požiadavky zmeny farby obalu, nás prosím kontaktujte mailom na obchod@vino.sk, alebo telefonicky na 0948192192.

Malé divy

Už ako študenti sa rozhodli robiť vo vinohradníctve a vinárstve. Obehali si vinársky svet, vyštudovali náležité školy a získavali prax a pracovali aj v iných vinárstvach. Zamilovali si tento odbor a rozhodli sa, že sa chcú venovať výhradne vlastnému vinárstvu. Začali od nuly, iba s víziou a obrovskou chuťou. Kvalitné víno sa rodí vo vinici a s priamym odkazom na daný „terroir“. Predstavuje špecifické vlastnosti, ktoré geológia, či klíma danej vinici prepožičiava. Práve tento terroir je najlepšie vyjadrený pocitom senzorických vlastnostiach vín z Malých divov Malých Karpát. Snažia sa zachytiť to najkrajšie čo im ich chotár v danom roku ponúka. Ich cieľom je zachytiť daný ročník prostredníctvom ich práce vo vinici i pivnici. Ako malé rodinné vinárstvo hrdé na miesto z ktorého pochádza, sa starajú o 5 hektárov modranských viníc. Vína vyrábajú z hrozna z vlastných viníc.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Malé divy Cabernet Sauvignon rosé 2022 v darčekovom balení
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.