ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Original cuvée 13

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Vysoké pole
Odroda Frankovka modrá
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2015
Servírovacia teplota (°C) 16-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
30,00 €

Najstaršia časť nášho vinohradu Vysoké pole podľa ktorého sa nazýva aj naše vinárstvo tvorí 13 riadkov skalickej Frankovky modrej nášho tradičného klonu Lampart, ktorá má viac ako 70 rokov. Tieto hlboko prerastené korene viniča do podložia čerpajú z hĺbky zeme jedinečnú silu, ktorá dáva našim vínam krásnu štruktúru, mineralitu a eleganciu. Výborná orientácia nášho vinohradu je ďaľším pozitívom pre dozrievanie hrozna do vysokých prívlastkov a v prípade vinohradníckeho šťastia až do ľadového zberu. Z jedinečného ľadového zberu na svätého Štefana, 26. decembra 2014 sa nám podarilo vyrobiť ľadovú Frankovku vo veľmi malom množstve.

Takéto sladké víno potrebuje dlhý čas na dozretie a my sme mu ho dopriali. Vznikla idea spojiť sladké červené víno do niečoho nového a scelením slovenských novošľachtencov od pani profesorky Pospíšilovej, elegatnej Nitrie 2015 a divokej Rimavy 2015 vzniklo toto Originálne cuveé číslo 13, ktoré bude označovať naše špeciálne a tie najexkluzívnejšie vína. Toto víno sme scelili na malo príjemných 13% alkoholu, aby vynikla jeho ovocnosť. Na dôvažok, popisné číslo nášho vinárstva je tiež naše šťastné číslo 13.

Okrúhlosť tohto vína je výborná pre snúbenie s pečenou husou alebo kačkou, dobre sa bude snúbiť aj s originálnou viedenskou roštenkou s karamelizovanou cibuľou. Víno vhodné na dlhodobú archiváciu.

Vysoké pole

Vysoké pole je názov malého rodinného vinárstva ktore založil v roku 2001 Ján Gajda starší a nachádza sa v meste Skalica. Názov je odvodený od lokality v ktorej sa nachádzajú vinice, ktoré patria medzi najstaršie rodiace v regióne. V súčasnosti na výmere takmer 7 hektárov pestujú odrody ako Frankovka Modrá, Svätovavrinecké, Modrý Portugal, Chardonnay a ďalšie. Dnes riadi firmu Ján Gajda Mladší, ktorý sa po absolvovaní štúdia na univerzite v Lednici a praxi technológa vo vinárskej firme na Morave vrátil spät do Skalice.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Original cuvée 13
Vaše hodnotenie:
Dajte vedieť ostatným váš názor a získajte zľavu 5%

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.