Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Pinot Noir 2018 LIMITED

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Korbaš - Rodinné vinárstvo
Odroda Rulandské modré/Pinot Noir
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Južnoslovenská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2018
Servírovacia teplota (°C) 16-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 14%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
Brands:
25,90 €

Hrozno na výrobu tohoto vína pochádza zo Zelenča, z honu Pri kríži. Víno zrelo 12 mesiacov v 500 litrových, nových francúzskych dubových sudoch Adour, ktoré boli špeciálne jemne vypálené pre potreby odrody Pinot Noir. Farba vína je rubínovo purpurová s tehlovým okrajom. V aromatike nájdete slivky, prezreté jahody, jemné dymové tóny, čokoládu, černice a zrelé višne. V chuti vás opantajú tóny čučoriedok a višní v horkej čokoláde. Kakao, káva a černice. A to všetko doplnené o príjemnú korenistosť. Veľké, komplexné a vyvážené víno so štruktúrovaným záverom.

Cukornatosť hrozna: 25 °NM
Zostatkový cukor: 1,8 g/l
Kyseliny: 5,3 g/l
Alkohol: 14%

 

GARANCIA KVALITY 

Ak by Vám toto víno nechutilo vrátime Vám peniaze za každú neotvorenú fľašu.

 

 

 

Korbaš - Rodinné vinárstvo

Korbas rodinné vinárstvo

Víno má v našej  rodine silne zakorenenú tradíciu, no k jeho výrobe som sa prepracoval  paradoxne z „opačnej strany“ – ako somelier. A keďže som chcel pochopiť,  ako sa dá vyrobiť dobré víno a čo dáva výnimočným vínam ich charakter,  tak som sa rozhodol nielen vyštudovať vysokú vinársku školu v Lednici na  Morave, ale aj začať s výrobou vlastného vína. V súčasnosti už produkujem približne 15000 fliaš ročne a s našimi vínami som zabodoval na mnohých súťažiach. Najviac sa ale teším z pozitívnych hodnotení od kolegov vinárov, slovenských i zahraničných somelierov a enológov, a predovšetkým od samotných konzumentov. Vo svojich vínach preferujem odrodový charakter a vyzretosť, často  doplnenú jemnou prácou s barikom.
(Jaro Korbaš)


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Pinot Noir 2018 LIMITED
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.