ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Simonsig degustačný set 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Simonsig
Krajina pôvodu Južná Afrika
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 9-16
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
63,00 €

Ponúkame Vám ďalší z našich jedinečných degustačných setov. Tento Vám odprezentuje skvelé Juhoafrické vinárstvo Simonsig.

Simonsig je jedným z najstarších vinárstiev Južnej Afriky. Jeho korene siahajú až do roku 1688, keď sa francúzsky huguenot Jacques Malan rozhodol opustiť domov a pokračovať ako jeden z prvých pionierov v tradícii svojich otcov - výrobe kvalitných vín v ďalekej Afrike.

V novodobej histórii sa o začiatky moderného vinárstva postaral Frans Malan, keď všetko úsilie podriadil jedinému cieľu - výrobe kvalitných vín svetovej úrovne. Bol vinárom ktorý ponúkol prvé juhoafrické šumivé víno vyrobené klasickou metódou, prvý Riesling a bol jedným z troch spoluzakladateľov dnes už svetoznámej vínnej cesty v oblasti Stellenbosch. Jeho odkaz ďalej rozvíjajú traja synovia - Francois, Pieter a Johan. A že to robia dobre, svedčí množstvo juhoafrických aj svetových ocenení a úspešný export do viac ako 40 krajín sveta.

Set obsahuje:
1. Sauvignon blanc Sunbird 2019

2. Sauvignon blanc/ Semillon 2019
3. Kaapse Vonkel rosé sekt 2018
4. Cabernet/Shiraz 2018
5. Pinotage 2017
6. Cabernet Sauvignon Labyrinth 2017

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.

Simonsig


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Simonsig degustačný set 6fl.
Vaše hodnotenie:
Dajte vedieť ostatným váš názor a získajte zľavu 5%

Južná Afrika

 V Južnej Afrike sa väčšina viniča kultivuje v relatívne plochých alebo mierne zvlnených údoliach. Nedávno sa začali na pestovanie viniča využívať aj strmšie svahy, no na ich plné využitie treba ešte veľa urobiť. Škála pôd siaha od štrku a ťažkých pieskovo-hlinitých pôd pieskovcového, bridlicového a žulového pôvodu, ktoré sa nachádzajú na pobrežných rovinách, až po hlboko siahajúce aluviálne, pieskové a na vápenec bohaté červené bridlicové pôdy v Little Karoo a ďalších riečnych údoliach.

Na rozdiel od všeobecne prijímaného názoru sa občas vo vinohradoch Kapského Mesta stane, že hrozno dokonca nedozreje, a to i napriek tomu, že v mnohých horúcich oblastiach môže trpieť stresom z vysokej teploty, následkom čoho prezrieva. Často býva nevyhnutné vinohrady zavlažovať a úspešnosť pestovania viniča priamo závisí od dostupnosti vody. Tam, kde bývajú horúčavy kritické, dobré usadlosti organizujú zber hrozna v noci za svetla reflektorov, čo umožňuje oberať hrozno v stave optimálnej zrelosti a dopravovať ho do lisovní pri najnižšej možnej teplote.

Vinári Kapského Mesta si tieto revolučné postupy rýchlo osvojili a tak začali vyrábať okrem plných červených aj  svieže, aromatické a vitálne biele vína v oblastiach, ktoré sa za normálnych okolností považujú za príliš horúce na pestovanie viniča. Pestovatelia viniča vo vyšších polohách a na chladnejších svahoch si tieto postupy osvojujú pomalšie. 

Základné odrody: Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Chenin blanc (Steen), Muscat d'Alexandrie (Hane-poot), Pinotage, Sauvignon blanc, Syrah (Shiraz) 


1. Sauvignon blanc Sunbird 2019

Moderná technológia reduktívneho kvasenia pri teplote 11-12°C, obmedzený kontakt so šupkami počas kvasenia a následné dlhodobé ležanie na kvasinkách (sur lie) prispeli k vynikajúcemu výsledku. Skvelý Sauvignon Blanc s typickou ovocno-trávovou vôňou a chrumkavo sviežou chuťou po egrešoch, zelených broskyniach a tropickom ovocí. Dlhá a príjemne osviežujúca minerálna dochuť.

2. Sauvignon blanc/ Semillon 2019

Klasické cuvée odrôd známeho bieleho Bordeaux. Krátky kontakt so šupkami a fermentácia pri nízkej teplote prospeli sviežosti a ovocnej chuti moku, v ktorej sa prelínajú tóny tropického ovocia, citrusov a kiwi.

3. Kaapse Vonkel rosé sekt 2018

Vynikajúca ružová farba sektu s energickým perlením. Senzorické dobrodružstvo naplnené sviežimi náznakmi tónov červených bobúľ. Oslava osviežujúcich chutí podnecuje chuťové bunky so vznešeným záverom dule. Jemná, ale ostrá kyslosť spôsobuje množstvo pretrvávajúcich chutí. Toto živé šumivé ružové odráža eleganciu, štýl a jemnosť s ktorou k nemu pristupujú vo vinárstve.

4. Cabernet/Shiraz 2018

Tmavá rubínová farba. Vo vôni je mladistvý tón ostružín s vrstvami jahôd medzi nimi. V chuti leštené a integrované taníny vyzdvihujú čerešňovú príchuť s nádychom korenia. V strede dlhej dochuti pretrváva dokonalý jemný nádych dubových tónov.

5. Pinotage 2017

Má úžasnú tmavočervenú farbu. Z palety vôní zrelého sladkého ovocia po chvíli jasne vystupujú malinové a slivkové tóny, ktoré sa v chuti plynule zintenzívňujú a koncentrujú do charakteru sušeného ovocia. Charakteristickou črtou odrody sú nádherné hladké taníny s dobrým potenciálom zrenia.

6. Cabernet Sauvignon Labyrinth 2017

Pekným predstaviteľom Južnej Afriky je toto stredne plné, sýto červené, veľmi komplexné a jemné víno. Starostlivé zrenie v malých dubových sudoch, ktorého výsledkom je mimoriadne príjemný Cabernet s vynikajúcou chuťou, vôňou a zrecím potenciálom. Prevažuje chuť čiernych ríbezlí, sušených sliviek ktorá prechádza až do tonov marmelády.