Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Slovenské biele vína pre náročných 6fl.

Viac informácii
Výrobca Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 10-14
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
74,00 €

Náš somelier sa tento raz zameral na výnimočné biele vína, ktoré ulahodia najmä skutočným znalcom. Elegantné cuvée Štampoch, vyzretý Veltlín, ale aj Pinot gris od Domin & Kušický.

Set obsahuje:
1. Miro Fondrk - Golden Muscat 2021

2. Malé divy - Silvánske zelené Altenberg 2020
3. Vinárstvo Šimonovič - Štampoch 2021
4. Domin & Kušický - Pinot gris BIO 2021
5. Skovajsa - Veltlínske zelené Selection 2020
6. Naj pivnica Pukanec - Pesecká leánka sur lie 2021

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu. 

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Slovenské biele vína pre náročných 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Miro Fondrk - Golden Muscat 2021

Svieže víno s výrazne muškátovým charakterom. Expresívna aromatika a velmi jemná, svieža ovocná chuť robí z tohoto vína príjemného spoločníka počas teplých, slnečných dní.

2. Malé divy - Silvánske zelené Altenberg 2020

Starobylá odroda Silvnánske zelené, rastúca na unikátnej polohe žulového terroiru Staré Hory s jedinečným minerálnym zložením pôdy, najlepšie odráža pradávnu históriu terroiru svojou pôvodnou a nenapodobiteľnou paletou vôní a chutí, ktorú príroda preniesla do tohto vína. 

3. Vinárstvo Šimonovič - Štampoch 2021

Víno je pomenované podľa modranskej vinice "Štampoch", v ktorej bolo hrozno dopestované. Tá bola vysadené ešte 30 rokoch minulého storočia pred druhou svetovou vojnou. Toto víno je unikátne množstvom odrôd, ktoré sú vo vinohrade vysadené. Tak sa to totiž vtedy vysadilo a v horšie dostupnej vinici to už po generácie nikto nemenil. Dominantné zastúpenie má Tramín červený a Chrupka biela. Ďalej je však zoznam naozaj pestrý, nakoľko sa jedná o veľmi starú vinicu. Nájdete tu Silvánske zelené, Pinot blanc, Muškát, Pinot gris, Veltlínske červené skoré, Veltlínske zelené. Víno z tejto jedinečnej vinice je svieže, plné s bohatou ovocnou vôňou, jemne minerálne a v závere s pevnou kyselinkou.

4. Domin & Kušický - Pinot gris BIO 2021

Víno plnej slamovo žltej farby so zlatými odleskami. Vo vôni dominujú tóny tropického ovocia a bielych kvetov. Chuť pripomína citrusové ovocie a nektárinky, neskôr plynule prechádza do stredne dlhej, korenistej dochuti.

5. Skovajsa - Veltlínske zelené Selection 2020

Víno prezentujúce sa zlatistou farbou, ktorá prezrádza vysoký extrakt a krásne vyzreté hrozno, z ktorého vzniklo. Vôňa je viac-vrstvová, ponúkajúca sladkosť zrelých hrušiek rovnako aj šťavnatú ovocnosť doplnenú o sladké tóny agátového drievka. Šťavnatá, štruktúrovaná chuť s príjemným a dlhotrvajúcim záverom je úž len bodkou za týmto zlatým mokom.

6. Naj pivnica Pukanec - Pesecká leánka sur lie 2021

Typická odroda Pukaneckého vinohradníckeho rajónu. Svetlá žlto-zelená farba, výrazná ovocná aróma, najmä broskyne a grepu je oživená stopou herbálnych nôt. Chuť je plná, harmonická, reflektujúca aromu. Dochuť je stredne dlhá oživená sviežou kyselinkou a mineralitou.