Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Slovenské biele vína pre náročných 6fl.

Viac informácii
Výrobca vína Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 10-14
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
73,40 €

Náš somelier sa tento raz zameral na výnimočné biele vína, ktoré ulahodia najmä skutočným znalcom. Elegantny Pinot blanc, vyzretý Riesling 2019, ale aj Cuvée Sári od Mátyása.

Set obsahuje:
1. Miro Fondrk - Golden Muscat 2021
2. Malé divy - Silvánske zelené Altenberg 2020
3. Vinárstvo Šimonovič - Pinot blanc 2020
4. Pivnica Mátyás - Chardonnay BIO 2019
5. Zámocké vinárstvo Šimák - Rizling rýnsky 2019, polosuché
6. Naj pivnica Pukanec - Pesecká leánka sur lie 2020

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu. 

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Slovenské biele vína pre náročných 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Miro Fondrk - Golden Muscat 2021

Svieže víno s výrazne muškátovým charakterom. Expresívna aromatika a velmi jemná, svieža ovocná chuť robí z tohoto vína príjemného spoločníka počas teplých, slnečných dní.

2. Malé divy - Silvánske zelené Altenberg 2020

Starobylá odroda Silvnánske zelené, rastúca na unikátnej polohe žulového terroiru Staré Hory s jedinečným minerálnym zložením pôdy, najlepšie odráža pradávnu históriu terroiru svojou pôvodnou a nenapodobiteľnou paletou vôní a chutí, ktorú príroda preniesla do tohto vína. 

3. Vinárstvo Šimonovič - Pinot blanc 2020

Vôňa je elegantná a zároveň bohatá na rôzne druhy zrelého, sladkého záhradného ovocia. Chuť je plná, harmonická a vďaka skvelému hroznu, ročníku, kyselinke v závere svieže s ľahkým herbálnym podtónom. Vynikajúce víno ocenené na medzinárodných súťažiach. 

4. Pivnica Mátyás - Chardonnay BIO 2019

Vo vôni prevládajú ovocné tóny s dominanciou bieleho a exotického ovocia, ktoré dopĺňa jemný dymovo krémový nádych, ktorý prezrádza zrenie vína v dubových sudoch. Ovocné tóny v chuti dopĺňa jemný vanilkovo smotanový podtón v kombinácii s príjemnou kyselinkou. Vynikajúce slovenské Chardonnay s lahodnou a dlhou dochuťou.

5. Zámocké vinárstvo Šimák - Rizling rýnsky 2019, polosuché

Tento polosuchý Rizling má intenzívnu žltozelenú farbu. Aróma vína je intenzívna vďaka perfektnému vyzretiu hrozna. Pripomína prezreté žlté dužinaté ovocie, med a biele korenie. V dochuti pocítime jemný náznak petroleju, ktorá vychádza z plnej a obsažnej chuti. Zvyškový cukor je vyvážený s obsahom kyselín. Víno, ktoré poteší aj za pár rokov.

6. Naj pivnica Pukanec - Pesecká leánka sur lie 2020

Typická odroda Pukaneckého vinohradníckeho rajónu. Svetlá žlto-zelená farba, výrazná ovocná aróma, najmä broskyne a grepu je oživená stopou herbálnych nôt. Chuť je plná, harmonická, reflektujúca aromu. Dochuť je stredne dlhá oživená sviežou kyselinkou a mineralitou.