Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Slovenské rosé 6fl.

Viac informácii
Výrobca Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2022
Servírovacia teplota (°C) 9-12
Farba vína Ružové
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
63,00 €

Do tohto balíka sme pre Vás vybrali vína ktoré sú osviežujúce a populárne. Áno, ružové vínoPretože ružové vína zo Slovenska patria medzi tie najlepšie a najoceňovanejšie na svetových výstavách. Vďaka slovenskému terroir, ktorý je pre ne priam stvorený.

1. Skovajsa - Cabernet Sauvignon rosé 2022
2. Velkeer  - Tri ruže rosé 2022 
3. Šimonovič - Svätovavrinecké rosé 2022
4. Miro Fondrk -  Cabernet Sauvignon rosé 2022
5. Juran z Modry - Svätovavrinecké rosé 2022 
6. Malé divy - Cabernet Sauvignon rosé 2022 

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Slovenské rosé 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Skovajsa - Cabernet Sauvignon rosé 2022

Rosé výraznej staroružovej farby. Očarí krásnou aromatikou s tónmi drobného bobuľového ovocia a lesných jahôd. Chuť vína je svieža s ovocným charakterom a harmonickým pomerom medzi zvyškovým cukrom a hravou kyselinkou.

2. Velkeer  - Tri ruže rosé 2022 polosuché

Hrozno na výrobu tohto ružového cuveé bolo zbierané počas septembra. Každá z použitých odrôd bola zbieraná samostatne, v ideálnom stupni zrelosti. Po odstránení strapiny a šetrnom lisovaní, sa mušt umiestnil na kvasenie do nerezových tankov. Po alkoholovej fermentácii víno ležalo na jemných kaloch niekoľko týždňov. Finálna kupáž odrôd bola vykonaná počas januára 2023. Cuvée troch ružových vín, bohaté v aromatike, ovocné, v chuti guľaté, pritom šťavnaté. Víno má štavaté kyselinky Frankovky a džemové tóny prezretého Cabernetu. Vo vôni dominuje svieža malina, čerešne, bylinky a zelené ovocie, ktoré dopĺňa svieža kyslinka v plnšej dochuti.

3. Šimonovič - Svätovavrinecké rosé 2022

Rosé výraznej staroružovej farby. Očarí krásnou aromatikou s tónmi drobného bobuľového ovocia a lesných jahôd. Chuť vína je svieža s ovocným charakterom a harmonickým pomerom medzi zvyškovým cukrom a hravou kyselinkou.

4. Miro Fondrk -  Cabernet Sauvignon rosé 2022

Víno s krásne malinovou farbou, podmanivou vôňou prezretých červených plodov, najmä jahôd a malín s jemne smotanovým podtónom. Ľahká, šťavnatá, svieža a harmonická chuť s dominanciou ovocných tónov a krásne sviežim záverom.

5. Juran z Modry - Svätovavrinecké rosé 2022 polosuché

Svieže, jemné, šťavnaté s opojnou vôňou malín a drobného červeného ovocia. V chuti dominujú smotanovo jahodové tóny s vybalansovanou kyselinou a zvyškovým cukrom. Svieži a intenzívny, ovocný prejav ho predurčuje ako skvelého spoločníka na horúce letné dni.

6. Malé divy - Cabernet Sauvignon rosé 2022 polosuché

Mladý, svieži a krásne ovocný. Taký je Cabernet Sauvignon rosé z produkcie Malé divy, odroda priam stvorená pre výrobu ružových vín. Víno z modranského vinohradníckeho honu Grefty, vyniká svojou intenzívnou arómou a chuťou plnou ovocia. Šťavnato-ovocná chuť robí z tohto vína ideálneho spoločníka pre každú príležitosť. Pripravte sa na príjemný chuťový zážitok, pretože toto víno si Vás získa.