ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Šmelko Veltlínske zelené v darčekovom balení

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Víno Šmelko
Odroda Veltlín zelený
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2022
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 12,50%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
12,80 €

Ak vyberáte darček vhodný na každú príležitosť, ste na správnom mieste. Elegantné Veltlínske zelené z produkcie vinárstva Šmelko dostanete zabalené v elegantnom kartónovom obale.

1x Víno Šmelko - Veltlínske zelené 2022


Vo vôni nájdeme tony lipových mladých kvetov a bieleho korenia. V chuti je tento Veltlín mimoriadne šťavnatý má krásnu pikantnosť ktorá sa vinie celou dlhou dochutou, je primerane šťavnaté. Mierne expresívne ale v správnom pomere - víno je vyvážené, priame, dynamické a nabáda k ďalšiemu dúšku.

1x Darčekový kartónový box na 1 fľašu - zlatý

Na požiadanie priložíme kartu s blahoželaním. Pre agentúry a firmy ponúkame štýlovú kartičku s venovaním či logom.

V prípade požiadavky zmeny farby obalu, nás prosím kontaktujte mailom na obchod@vino.sk, alebo telefonicky na 0948192192. 

Víno Šmelko

Víno Šmelko založil v roku 2013 vo Svätom Jure vinár a vinohradník Miloš Šmelko. V chotári, ktorý je tvorený piesčitým žulovým podložím, obrábajú necelý hektár vinohradov, na ktorých pestujú Veltlínske zelené, Rizling rýnsky, Rizling vlašský. Všetky vinice tvoria staré výsadby z povojnového obdobia. Veltlínske zelené zo Stibichu ale aj Rizling rýnsky z honov Zibich a Krivé sú situované v najvrchnejších častiach Svätojurských vinohradov. Všetky vinice majú perfektnú orientáciu bohatú na slnko. Rizling Vlašský z vinohradu Kopold a Veltlínske Zelené z honu Schneider alebo Krajčíre sa nachádzajú v stredných polohách viníc. Od svojho začiatku ako zaujímavosť robia cuvée Anarchy, ktoré tvoria práve ich nosné biele odrody Rizling vlašský, Rizling rýnsky a Veltlínske zelené. Toto cuvée ponúka to najlepšie s každej odrody v tom správnom pomere. V menšej miere produkujú červené vína z odrôd Alibernet a Merlot. Z kombinácie odrôd Alibernet a Frankovka modrá každoročne vzniká ich ružové cuvée Leanna. Mottom vinára a vinohradníka Miloša Šmelka je : Len z kvalitného hrozna, sa dá vyrobiť, kvalitné víno.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Šmelko Veltlínske zelené v darčekovom balení
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.