ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Tramín červený, výber z hrozna 2012

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Vinidi
Odroda Tramín červený
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Nitrianska
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2012
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
10,88 €

Víno moderného, reduktívneho vzhľadu, prevažne zeleného odtieňa. Vôňa je výrazná, plná typických odrodových aróm, ako je červené korenie a vôňa ruží, ale nájdete aj ťažšie ovocné arómy žltého exotického ovocia. Chuť je plná, čistá, koncentrovaná, s ihravou kyselinkou. Prejavuje sa ovocnosť zrelého manga.

Vinidi

Spoločnosť Vinidi symbolizuje nerozlučnú spojitosť vín s pôdou, podnebím a umom našich ľudí. Roman Holec si získal rešpekt a uznanie vinárskej verejnosti tým, čo už v úlohe technológa dokázal. Dnes stojí na čele tímu ľudí, s ktorými vybudoval jednu z najmodernejších slovenských vinárskych prevádzok a vtláča svoj neopakovateľný rukopis vínam nesúcim hrdé označenie Vinidi.

Kvalita hrozna je limitujúcim faktorom pri výrobe vína. Bez modernej a najmä šetrnej technológie ale nie je možné vyrobiť špičkový produkt. Spoločnosť Vinidi disponuje najmodernejším technologickým vybavením ako je šetrný pneumatický lis, fermentačné tanky na biele víno s možnosťou chladenia, ale aj ohrevu, vinifikátory na červené víno s ponáraním matolinového klobúka apod. Disponujú dostatočne veľkým obsahom nádrží, ktorý im umožňuje spracovávať hrozno rovnakej odrody z rôznych polôh, prípadne rôznej vyzretosti samostatne a dôsledne sa venovať všetkým detailom pri vinifikácii muštu. Jednotlivé technologické celky na seba ideálne nadväzujú, čo nie len šetrí prácnosť, ale najmä nezaťažuje víno zbytočnými technologickými operáciami, zbytočným prečerpávaním a pod. Technológ môže kedykoľvek prostredníctvom internetu ovládať a riadiť jednotlivé technologické procesy. Za zmienku stoja aj dve samostatné a oddelené pivnice na vyzrievanie červených ale aj vybraných bielych vín. V jednej z nich sa za presklenenou stenou nachádzajú klasické barikové sudy bordeaukského typu, s objemom 225 litrov, vyrobené s dlhodobo pozvoľne sušeného dreva, ktoré vínu odovzdáva iba tie najčistejšie arómy. V druhej pivnici zasa nájdete veľké drevené sudy, v ktorých víno predýchava a stáva sa jemnejším a zamatovejším, vo víne sa tak zachovávajú pôvodné hroznové arómy, ktoré nie sú obohatené žiadnymi toastovými arómami.

V ponuke vín môžete nájsť vína ako Rízling Rýnsky, Veltínske Zelené, Rulandské Biele, Merlot, Frankovka Modrá či Cabernet Sauvignon.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Tramín červený, výber z hrozna 2012
Vaše hodnotenie:
Dajte vedieť ostatným váš názor a získajte zľavu 5%

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.