ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Veltlínske zelené Noviny 2020

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Malé divy
Odroda Veltlín zelený
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2020
Servírovacia teplota (°C) 9-11
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
11,10 €

Veltlínske zelené reprezentuje tradičný šperk Malých Karpát. Žulovo-rulový terroir vinice na vinohradníckom hone Noviny, vytvára svojou polohou a klímou ideálne vyzretý a zároveň stále svieži modranský Veltlín, ktorý je tým pravým predstaviteľom tejto odrody.

Malé divy

Už ako študenti sa rozhodli robiť vo vinohradníctve a vinárstve. Obehali si vinársky svet, vyštudovali náležité školy a získavali prax a pracovali aj v iných vinárstvach. Zamilovali si tento odbor a rozhodli sa, že sa chcú venovať výhradne vlastnému vinárstvu. Začali od nuly, iba s víziou a obrovskou chuťou. Kvalitné víno sa rodí vo vinici a s priamym odkazom na daný „terroir“. Predstavuje špecifické vlastnosti, ktoré geológia, či klíma danej vinici prepožičiava. Práve tento terroir je najlepšie vyjadrený pocitom senzorických vlastnostiach vín z Malých divov Malých Karpát. Snažia sa zachytiť to najkrajšie čo im ich chotár v danom roku ponúka. Ich cieľom je zachytiť daný ročník prostredníctvom ich práce vo vinici i pivnici. Ako malé rodinné vinárstvo hrdé na miesto z ktorého pochádza, sa starajú o 5 hektárov modranských viníc. Vína vyrábajú z hrozna z vlastných viníc.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Veltlínske zelené Noviny 2020
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v darčekovom balení, ktoré zakúpite tu.