ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Veltlíny - Rakúsko vs. Slovensko 6 fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Wineshop.sk
Odroda Veltlín zelený
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 9-11
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
71,00 €

Pripravili sme pre Vás degustačný set, ktorému prídu na chuť najmä milovníci odrody Veltlín zelený. Táto odroda je na Slovensku veľmi populárna a vína z nej dosahujú najvyššiu kvalitu. V Rakúsku zasa nájdete vinárov, ktorí vyrábajú vína len z tejto odrody a niektoré Veltlíny sú tu doslova umeleckým dielom. Ochutnajte a porovnajte, ktoré vám sedia viac - rakúske alebo slovenské.

Set obsahuje:
1. Zull - Grüner Veltliner DAC 2020
2. Domäne Wachau - Grüner Veltliner Smaragd Terrasen 2020
3. Pichler-Krutzler - Grüner Veltliner Durnstein 2019
4. Rariga - Veltlínske zelené 2018
5. Šmelko - Veltlínske zelené 2019
6. Malé divy - Veltlínske zelené Lazare 2019

Vína je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.

 

Wineshop.sk

Pod touto značkou vám prinášame rôzne degustačné sety, darčekové balenia a špeciálne produkty.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Veltlíny - Rakúsko vs. Slovensko 6 fl.
Vaše hodnotenie:
Dajte vedieť ostatným váš názor a získajte zľavu 5%


1. Zull - Grüner Veltliner DAC 2020

Veľmi príjemné víno s ľahkým korenistým nádychom vo vôni a všadeprítomnou mineralitou. Chuť zaujme tónmi citrusového ovocia a sparenej mandle. Dochuť je stredne dlhá s príjemnou grepovou horčinkou. Klasika k tafelspitzu.

2. Domäne Wachau - Grüner Veltliner Steinfeder Gneis + Löss 2020

Farba vína je brilantná zeleno-žltá, vo vôni prevláda žlté jablko, dula a biele korenie s jemnými tónmi po lúčnych bylinkách. Je to stredne plné a vyvážené víno. Chuť je harmonická, šťavnatá s osviežujúcou kyslosťou a ovocno korenistým povrchom.

3. Pichler-Krutzler - Grüner Veltliner Durnstein 2019

Toto Veltlínske zelené je slamovožlté s jemnými odleskami zelenej. Stredne plné víno, ktoré otvorí už v nose arómu bieleho korenia, egrešov s náznakmi žltého jablka. V ústach je svieža kyselinka, veľmi harmonická s pikantnou ovocnosťou v závere.

4. Rariga - Veltlínske zelené 2018

Toto víno má čistú zelenkastú farbu. Vo vôni dominuje maslová hruška, doplnená tónmi horkej mandle a zeleného korenia. Chuť je stredne plná, svieža, medovo korenistá s pekným chuťovým priebehom.

5. Šmelko - Veltlínske zelené 2019

Víno zeleno-zlatej farby, vo vôni jemne korenisté tóny, ktoré sa zvýraznia v chuti. Veltlínske zelene typického svätojurského charakteru - pevné, minerálne, pikantné so stredne dlhou až dlhou dochutou. Nesie aj stopy odrodovej charakteristiky - horkosť mandle. Stredne šťavnaté a ľahko pitelne - vyzýva k ďalšiemu dúšku.

6. Malé divy - Veltlínske zelené Lazare 2019

Veltlínske zelené je tradičným šperkom Malých Karpát. Modranský terroir na vinohradníckom hone Lazare, splavený za tisícročia z malokarpatských svahov, pripravil originálnu zmes živín, ktorá sa pretavuje do nazretého vína plného podmanivých vôní a chutí.