Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Vína ročníka 2022 6fl.

Viac informácii
Výrobca vína Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2022
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
63,00 €

Ponúkame Vám ďalší z vynikajúcich degustačných setov, tentokrát vína ročníka 2022. Všetky vína sme ochutnali a srdečne ich odporúčame!

Set obsahuje: 

1. Vinárstvo Rariga - Sauvignon blanc 2022

2. Malé divy - Travel 2022, polosuché

3. Velkeer - Sauvignon blanc 2022

4. Hanúsek - Muškát moravský 2022

5. Joseph Drouhin - Beaujolais Nouveau 2022

6. Domäne Wachau - Grüner Veltliner Steinfeder Gneis + Löss 2022

Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš. 

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Vína ročníka 2022 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Vinárstvo Rariga - Sauvignon blanc 2022

Extraktívny a svieži Sauvignon s jemným nádychom vône egreša a mäty. Chuť je popretkávaná žihľavovými tónmi s jemným agátovým charakterom. Víno je plné s harmóniou sviežich kyselín a zvyškového cukru.

2. Malé divy - Travel 2022, polosuché

Tak ako už naznačuje jeho názov, naše cuvée Travel vzniklo z odrôd TRAmín červený a VELtlínske zelené. Spojenie týchto odrôd vytvára veľmi príjemné, aromatické a plné víno, so šťavnatou a medovou chuťou. Je to víno pre všetkých milovníkov cestovania, ktoré ulahodí každému a je priam stvorené na každý deň a každú cestu.

3. Velkeer - Sauvignon blanc 2022

Sauvignon blanc patrí medzi najskoršie odrody vo vinohradoch Velkeeru. Zber tohto ročníka prebiehal na konci augusta. Hrozno sa spracovávalo ešte studené ihneď sa lisovalo a prekvášalo v nerezovom tanku. Komplexná aromatika egrešov, čerstvo pokosenej trávy a jemnej broskyňe. V tele stredne plné, vyvážené s kyselinou vďaka dlhšiemu pobytu na jemných kaloch.

4. Hanúsek - Muškát moravský 2022

Vôňu tohto vína so zelenožltým odtieňom a s čistými, slamovožltými reflexmi charakterizujú kvetinové tóny a baza. Má neodolateľnú, ľahkú, ovocnú a elegantnú chuť so sviežimi kyselinami. Dúšok, ktorý si z tohto vína doprajete, dlho doznieva na jazyku, ako keby ste vychutnávali čerstvo oberané hrozno.

5. Joseph Drouhin - Beaujolais Nouveau 2022

Ide o ľahké víno, fľašované necelé dva mesiace po zbere. Je jasnočervenej farby a charakterizujú ho ako osobitne aromatické, s veľmi sviežou chuťou. Znalci tvrdia, že je akýmsi mostom medzi bielym a červeným vínom, ktoré je škoda vychutnávať na jazyku, ale treba ho piť dúškami.

6. Domän Wachau - Grüner Veltliner Steinfeder Gneis + Löss 2022

Vo vôni je znatelná dominancia jemných ovocných tónov. Najmä citrusové ovocie, mirabelka alebo hruška. V chuti je biele víno šťavnaté, s vyváženým telom a príjemným záverom.