Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Vinárstvo Skovajsa 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Skovajsa
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Servírovacia teplota (°C) 10-17
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
72,00 €

Set obsahuje:

1. Pinot blanc 2021

2. Chardonnay 2021

3. Veltlínske zelené Selection 2020

4. Svätovavrinecké rosé 2021

5. Cabernet Sauvignon 2018

6. Neronet Selection 2017

Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom. 

Víno je možné dodať aj v štýlovej drevenej debni, ktorú zakúpite tu.

Skovajsa

Rodinná firma Skovajsa vznikla v roku 1991 ako vinohradníctvo. Prerušenú tradíciu po starých rodičoch obnovili na vrátených vinohradoch v reštitúcii. Teraz hospodária v Pezinku a v Limbachu na 5ha viníc, kde spracovávajú len vlastné hrozno a vyrábajú 25000 až 30000 litrov vína ročne. Víno v malom vyrábali už v začiatkoch svojho vinohradníctva a do súčasnej podoby sa firma vyvinula po niekoľkých rokoch. Ako mladí výrobcovia upustili od klasických postupov a pristúpili k šetrnému spracovaniu hrozna a k reduktívnej technológii výroby vína, ktorá im umožňuje dodávať na trh moderné svieže vína s výraznou odrodovou arómou.
Ich ročnú produkciu tvorí zhruba z dvoch tretín biele víno. Tento pomer vín sa snažia vyrovnávať v prospech červeného vína ďalšou výsadbou nových viníc. Najnovšie vysadený Neronet im dá panenskú úrodu v roku 2008 až 2009. Odrodovú skladbu tvorí 5 bielych a 4 červené vína.Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Vinárstvo Skovajsa 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Skovajsa je malé, moderné rodinné vinárstvo s niekoľko generačnou tradíciou vinohradníctva a vinárstva. Ich prioritou je výroba kvalitných vín, ktorá je samozrejme možná len pri použití kvalitnej suroviny, teda hrozna. Práve preto na výrobu vín využívajú výhradne hrozno dopestované vo vlastných viniciach, ktoré podlieha prísnej kontrole a pre zachovanie výbornej kvality, aj nevyhnutnej redukcii úrody. V súčasnosti obhospodarujú  7,5 ha viníc nachádzajúcich sa v Pezinku a Limbachu. Ich maximálna produkcia nepresahuje 40 000 litrov vína ročne.

1. Pinot blanc 2021

Vôňa je expresívna s parfémovou intenzitou, dominujú v nej tóny exotického ovocia ako prezreté banány, mango, broskyne, marhule a zelené jablko. Chuť je plná, harmonická, šťavnatá, kyselinky sú výborne zapracované a dokonalo dopĺňajú celkový chuťový profil.

2. Chardonnay 2021

Víno iskrivej zlatistej farby. Vôňa je expresívna a dominuje v nej prezreté kôstkové ovocie, najmä broskyne, exotické mango, ale aj svieže limetky alebo egreše. Chuť je plná, šťavnato ovocná s náznakom pomarančovej kôry s decentným grepovo-minerálnym záverom.

3. Veltlínske zelené Selection 2020

Víno prezentujúce sa zlatistou farbou, ktorá prezrádza vysoký extrakt a krásne vyzreté hrozno, z ktorého vzniklo. Vôňa je viac-vrstvová, ponúkajúca sladkosť zrelých hrušiek rovnako aj šťavnatú ovocnosť doplnenú o sladké tóny agátového drievka. Šťavnatá, štruktúrovaná chuť s príjemným a dlhotrvajúcim záverom je úž len bodkou za týmto zlatým mokom.

4. Svätovavrinecké rosé 2021

Vôňa je krásne ovocná s dominanciou červených plodov, ako sú maliny, čerešne a jahody s jemným jogurtovým podtónom. Chuť je výrazne svieža, šťavnato ovocná s dochuťou po malinovej dreni s jemne pikantnými kyselinkami.

5. Cabernet Sauvignon 2018

Farba je nádherná, sýta, typická pre Cabernety z Limbachu. Vôňa ovocná, svieža, plná bobuľového ovocia. V chuti dominuje cabernetová ovocnosť, doplnená o jemné taníny, získané z vyzrievania v drevených dubových sudoch.

6. Neronet Selection 2017

Tmavo rubínová farba vína. Výrazná vôňa s tónmi prezretého čierneho ovocia, ako sú moruše a černice, ktorej eleganciu dopĺňa jemný tón praženej kávy. Chuť je plná zrelého červeného a čierneho ovocia, ktoré dopĺňajú tóny horkej čokolády v závere s vyzretými sladkými tanínmi.