ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Frizzante biele 2023

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Juran z Modry
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2023
Servírovacia teplota (°C) 9-11
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 10,50%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
11,00 €

Toto biele frizzante je cuvée odrôd Muškát moravský a Muller Thurgau. Vo vôni charakteristické kvetinové arómy, ale aj náznak hrušky a jablka. V chuti ľahké, svieže s jemnými muškátovými tónmi a šťavnatým ovocným záverom.

Juran z Modry

Na víne je krásna rôznorodosť jeho chutí a vôní. Jedným z najznámejších miest, kde sa rodia skvelé vína je mesto Modra. Je to nádherné vinohradnícke mesto s pravdepodobne najväčšou koncentráciou jedinečných vinárstiev na meter štvorcový. Súčasťou tohto nezameniteľného koloritu je aj rodinné vinárstvo Juran z Modry.

Juran z Modry je rodinné vinohradníctvo a vinárstvo. Vytvárajú poctivé vína z hrozna pochádzajúceho z piatich hektárov vinohradov jedinečného modranského vinohradníckeho rajónu. Majú individuálny prístup ku každej jednej odrode a vinici. V závislosti od odrody sú to vína svieže, voňavé, elegantné, spájajúce podmanivé vône a jemné chute, až po vína pevné, vyvážené, plné v chuti s odrodovým charakterom, ktoré svoju plnú krásu ukážu až po určitom čase ležania vo fľaši.

Vína z tohto vinárstva oslovia aj tých z vás, ktorí hľadajú vína s nízkym obsahom histamínu. Aj preto sme pre vás vybrali niekoľko zaujímavých vín, ktoré sa oplatí ochutnať.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Frizzante biele 2023
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.