ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Hibernal 2023 sladké

Viac informácii
Zvyškový cukor sladké
Výrobca Skovajsa
Odroda Hibernal
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2023
Servírovacia teplota (°C) 10-12
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 11,00%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
11,90 €

Vo vôni sú výrazné ovocné tóny jablka, hrušky, marhule, broskyne, ktoré dopĺňajú jemné kvetinové tóny. Chuť je plná šťavnatého ovocia doplnená o príjemnú korenistú dochuť. Vďaka dostatočnému obsah kyselín, ponúka krásnu rovnováhu aj napriek vyššiemu zvyškovému cukru svieže a harmonické.

Hibernal je novošľachtená PIWI odroda, ktorá má schopnosť dosahovať vysoké cukornatosti a preto je ideálna na produkciu vín so zvyškovým cukrom.

Skovajsa

Skovajsa je malé, moderné rodinné vinárstvo s niekoľko generačnou tradíciou vinohradníctva a vinárstva. Ich prioritou je výroba kvalitných vín, ktorá je samozrejme možná len pri použití kvalitnej suroviny, teda hrozna. Práve preto na výrobu vín využívajú výhradne hrozno dopestované vo vlastných viniciach, ktoré podlieha prísnej kontrole a pre zachovanie výbornej kvality, aj nevyhnutnej redukcii úrody. V súčasnosti obhospodarujú  7,5 ha viníc nachádzajúcich sa v Pezinku a Limbachu. Ich maximálna produkcia nepresahuje 40 000 litrov vína ročne.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Hibernal 2023 sladké
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.