ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Výber someliera špičkové červené vína II. 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Wineshop.sk
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 15-17
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
91,00 €

Náš somelier dostal za úlohu zostaviť set červených vín, ktoré ponúkajú "skvelý pomer ceny a kvality" a musíme skonštatovať, že sa mu to podarilo na jednotku. Vzhľadom na obrovskú úspešnosť obľúbenosti prvého setu, vytvoril pre vás aj druhý set. V tomto výbere sa znovu nachádzajú skvelé, overené vína  zo Španielska, Južnej Afriky, Talianska a Čile.  Plné, hutné, čokoládové, džemové, jednoducho skvelé. Opäť povinná výbava pre každého milovníka červených vín.

Set obsahuje: 

1. Dinastia Vivanco - Vivanco reserva DOCa 2014
2. Marques de Riscal - Riscal Reserva DOCa 2015
3. Pasquale Pelissero - Barbera d'Alba 2015 "Anna" DOC
4. Varvaglione - Primitivo Puglia 12e mezzo organic 2019
5. Santa Rita - Cabernet Sauvignon Medalla Real 2015
6. La Bri - Affinity 2013

Preferujete radšej biele vína? Výber nášho someliera najlepších bielych vín z celého sveta nájdete tu!
Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.

Wineshop.sk

Pod touto značkou vám prinášame rôzne degustačné sety, darčekové balenia a špeciálne produkty.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Výber someliera špičkové červené vína II. 6fl.
Vaše hodnotenie:
Dajte vedieť ostatným váš názor a získajte zľavu 5%


1. Dinastia Vivanco - Vivanco Reserva, DOCa 2014 (Španielsko - Rioja)

Pomalá macerácia v drevených kadiach z francúzskeho duba pri teplote do 28 ºC má za cieľ dosiahnuť čo najlepšiu extrakciu a zabezpečenie výrazného odrodového charakteru. Jablčno-mliečna fermentácia a následné školenie sa uskutočňuje v amerických a francúzskych barikoch po dobu 16 mesiacov za pravidelného stáčania, neskôr víno vyzrieva vo fľaši ešte minimálne 6 mesiacov. Farba je intenzívna, čerešňovo-červená s fialovými odleskami, iskrivá a „hustá“. Aróma je široká, pripomína zrelé červené ovocie s nádychom vanilky a korenín. V ústach sa prejaví výborná štruktúra s tónmi ovocia a výborne integrovanými praženými odtienkami v jadre. Elegantný a perzistentný koniec. 

2. Marques de Riscal - Riscal Reserva DOCa 2015 (Španielsko - Rioja)
Hrozno odrôd Tempranillo, Graciano a Mazuelo sa oberá ručne a po starostlivej selekcii sa odstrapí a pomelie. Kontrolované kvasenie rmutu a jablčno mliečna fermentácia prebiehajú v nádobách z ušľachtilej ocele. Víno následne vyzrieva 18 mesiacov v barikových sudoch z amerického duba a potom ešte ďalší rok vo fľašiach. Víno je tmavo granátovej farby s odleskami do pomarančova. Vôňa je komplexná: zrelé červené ovocie v kombinácii so sladkým korením, ušľachtilým drevom a tabakom. Chuť je v nástupe svieža so živou kyselinkou, stred je príjemne ovocný - višňovo slivkový s korenisto sladkastým podtónom škorice, vanilky a kokosu. Taníny sú elegantné, jemné a hladké. Dochuť je široká a dlhá, typická pre štýl Rioja crianza.

3. Pasquale Pelissero - Barbera d'Alba 2015 "Anna" DOC (Taliansko - Piemont)

Víno má peknú rubínovú farbu. Krásne víno s vyváženými komponentami - vyššia kyselina, výraznejšie taníny a vyšší alkohol prinášajúci náznak sladkosti na jazyku. Atraktívne plné telo, dlhá dochuťou a dlhý archivačný potenciál. Koncentrované a komplexné vône čierneho ovocia, klinčekov, cédru a fialiek.

4. Varvaglione - Primitivo Puglia 12e mezzo organic 2019 (Taliansko - Puglia)

Víno fialovej farby. Vo vôni môžeme rozpoznať ríbezle, černice a môžu sa pridať tóný muškátového oriešku a sladkého drievka. V chuti zostáva výrazny kokos a ovocie.

5. Santa Rita - Cabernet Sauvignon Medalla Real 2015 (Chile)

Hlboká, rubínovo-červená farba. Vo vôni vystupuje tmavé ovocie ako čierne ríbezle, černice so sušenými figami, cigarová aróma a korenisté tóny. Koncentrovaná chuť ponúka výborne zaguľatené a dozreté taníny, ktoré vytvárajú pozadie tomuto vínu s dlhým a pretrvávajúcim finišom.

6. La Bri - Affinity 2013 (Juhoafrická republika)
Nádherná typická Bordeaux zmes – Cabernet Sauvignon (48%), Merlot (35%), Cabernet Franc (13%) a Petit Verdot (4%). Odrody sú zbierané a „zvínené“ zvlásť. Kupáž bola robená až po 20 mesiacoch zrenia jednotlivých odrôd v 25% nových francúzskych dubových sudoch. Víno je hlbokej slivkovej farby s atramentovým tónom. Mimoriadne komplexné víno s údeno-korenistou vôňou, ďalej čerešňové a tabakové vnemy sa miešajú s cédrovým drevom. Chuť je plná, s pevným tanínom a dlhotrvajúcou šťavnatosťou tmavého ovocia.