Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Výber z vinárstva ELESKO /6fl./

Viac informácii
Výrobca vína ELESKO
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
6,00 €

Pripravili sme pre Vás výber šiestich skvelých vín z produkcie vinárstva ELESKO.

Set obsahuje:

1. Chardonnay "2" D.S.C., výber z hrozna, 2012
2. Pinot Gris "1" D.S.C.(Rulandské šedé), neskorý zber, 2013
3. Rosé Cuvée, akostné značkové, 2013
4. Red Cuvée, akostné značkové, 2013
5. Frankovka modrá D.S.C., neskorý zber, 2011
6. Tokaj Lipovina Brut

ELESKO

Spoločnosť ELESKO a.s. sa zaoberá pestovaním viniča a výrobou vína. Na Slovensku pôsobí v Malokarpatskej oblasti, vyrába vlastné značky vína a zrealizovala výstavbu moderného vinárskeho komplexu v Modre.

ELESKO je výnimočné tým, že dokáže spojiť tradíciu s novými technológiami, uplatňuje princípy integrovanej produkcie. Je jedinečné svojím komplexným vzťahom k realizovaným projektom, ale i k dizajnu či architektúre, ktorá sa v oblasti vinohradníctva a výroby vína vyvíja.V súčasnosti spoločnosť ELESKO realizuje vinohradnícko-vinárske projekty na území Slovenskej republiky a Ruskej federácie. V Malokarpatskej oblasti v obciach Modra, Dubová a Vištuk vlastní v súčasnosti 110 hektárov nových viníc, ktoré patria k najkrajším na Slovensku. Vinice sú prihlásené do integrovanej ochrany, čo znamená ochranu viniča minimalizáciou chemikálí a intenzívnejšie využívanie prírodných prvkov.

ELESKO je stúpencom vinohradnícko-vinárskej moderny. Na jednej strane používa najprogresívnejšie techniky pestovania hrozna a najmodernejšiu techniku na obrábanie viníc, na strane druhej sa pri pestovaní viniča snaží dosiahnuť súlad s pôdou, vegetáciou a živočíšnymi druhmi, dbá na ekológiu a životné prostredie. Vo vinárskej výrobe využíva tradičné poustupy v spojení s najmodernejšou technológiou.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Výber z vinárstva ELESKO /6fl./
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Chardonnay "2" D.S.C., výber z hrozna 2012. Krásna a intenívna žltá farba vína so zelenkastým okrajom. Vo vôni nastupuje na úvod stopa banánu a žltého ovocia, ktoré strieda jemná stopa exotického korenia na pozadí. Chuť vína je komplexná a pekne vyvážená s príjemnou kyselinou a dlhou dochuťou s náznakom škorice na záver. Odporúčame podávať k hydine.

2. Pinot Gris "1" D.S.C.(Rulandské šedé), neskorý zber, 2013. Víno živej žltozelenej farby so zlatou iskrou. Vôňa zaujme viacvrstvovou paletou tónov tropického ovocia s nádychom žltého melónu, klinčekov a šalvie. Dopĺňajú ju po otvorení v kalichu tóny čerstvo odtrhnutých egrešov a hrušiek, čo potvrdzuje plná chuť v ústach po prehltnutí. Víno má harmonickú a súčasne veľmi sviežu, šťavnatú chuť vďaka kyselinkám a nežnému zvyškovému cukru, ktorý však nezanecháva stopu sladkosti, ale skôr zaguľaťuje výsledný celkový dojem z vína. Dochuť vína je zakončená lahodným citrusovo-marhuľovým dojmom.

3. Rosé Cuvée, akostné značkové, 2013. Víno elegantnej ružovej farby s višňovým okrajom. Vôňa vína je lahodná a intenzívne ovocná s prevahou lesného ovocia, lesných jahôd a malín, ktoré sú podčiarknuté mierne korením. V chuti pekne stavané s hravými, nevtieravými kyselinkami.

4. Red Cuvée, akostné značkové, 2013. V jeho vôni pociťujeme príjemný nástup zrelého bobuľového ovocia a červených ríbezlí, spoločne s príjemnou stopou čierneho maku. Chuť vína je hladká a pekne vyvážená, s mäkkými tanínmi a dochuťou po sladkom drievku.

5. Frankovka modrá D.S.C., neskorý zber, 2011. Vôňa vína je príjemná, ovocná, po červených ríbezliach a zrelých čerešniach, s korenistým podtónom získaným zrením v dubových sudoch. Chuť vína je vyzretá, ovocná, so sviežou dochuťou.

6. Tokaj Lipovina Brut. Pekná žltozelená, iskrivá farba s príjemným perlením. V jeho vôni nachádzame osviežujúce a vyzreté citrusové tóny, s lahodnou biskvitovou stopou v jeho dlhej dochuti.
Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš.