Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Výber z vinárstva Malé divy 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Malé divy
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 6x0.75
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
70,00 €

Malé divy z Malých Karpát
 
  Malé divy priamo v srdci Malých Karpát? Áno je to pravda. V malebnej vinárskej obci Modra, nájdete malé rodinné vinárstvo MALÉ DIVY. Filozofiou vinárstva je výroba vína z vlastných vinohradov, výlučne z modranských vinohradníckych honov. Pravý modranský terroir predstavuje akúsi šifru špecifických vlastností, ktoré geografia, geológia či klíma danej vinici prepožičiava.

  Táto rozmanitosť, typická pre modranský chotár, sa v detailoch líši prístupom vinára a premieta sa do jednotlivých vín. Pri pestovaní hrozna a následnom spracovaní, vsádzajú na dva hlavné ciele, ktorými sú kvalita a jedinečnosť. Keďže vinárstvo v ich prípade ide ruka v ruke s vinohradníctvom, dôraz na kvalitu je jasný od samého začiatku. Jedinečnosť citlivého prístupu ku každej z odrôd, ktorá patrí do terroiru Malých Karpát, má reprezentovať nie len vinárstvo, ale aj Modru ako takú. Ich hlavné zameranie je predovšetkým na tradičné odrody akými sú Silvánske zelené, Veltlínske zelené, no nájdete aj krásne cuvée Staré hory či svieže cuvée Travel.

 Väčšinu vín nechávajú „na prírode", to predstavuje spontánne kvasenie, ktoré ponechá rukopis miesta pôvodu hrozna a zásahy do nich sú minimálne. Pri výrobe používajú nerezové nádoby. Moderné technológie dopĺňajú i tradičným zrením v drevených sudoch, či ležaním vína na kaloch.

  V portfóliu vinárstva nájdete celú paletu vín s rovnováhou chutí, jemnosti, plnosti, štruktúry a textúry. Všetky sú však v obmedzených množstvách. Ak by sme vám mali odporučiť, tak by to boli určite ich skvelé Veltlíny a Silvány ročníka 2019. Výnimočným vínom tohto ročníka je určite Pinot blanc. Jemná aromatika žltého ovocia, lúčnych kvetov s bohatou štruktúrou v chuti a šťavnatým záverom. Krásne, plné, mohutné víno s dlhým potenciálom zrenia, dokonale odráža terroir modranského honu Plázle.

Set obsahuje: 

1. Veltlínske zelené Lazare 2020
2. Silvánske zelené Altenberg 2020
3. Staré Hory 2020
4. Rizling vlašský 2019
5. Pinot blanc 2019
6. Merlo 2019

Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš. 

Malé divy

Kvalitné víno sa rodí vo vinici a toto miesto nazývané aj „terroir“, predstavuje špecifické vlastnosti, ktoré geológia, či klíma danej vinici prepožičiava. Práve tento terroir je najlepšie vyjadrený pocitom v ústach Malých divov Malých Karpát. Snažíme sa zachytiť to najkrajšie čo nám náš chotár v danom roku ponúka. Našim cieľom je zachytiť daný ročník prostredníctvom našej práce vo vinici i pivnici. Ako malé rodinné vinárstvo hrdé na miesto z ktorého pochádzame, sa staráme o 5 hektárov modranských viníc, a od roku 2013 Vám ponúkame naše divy vo fľaši. Vína vyrábame z hrozna z našich viníc a do fliaš ich dávame v ten správny čas. 


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Výber z vinárstva Malé divy 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Veltlínske zelené Lazare 2020

Veltlínske zelené je tradičným šperkom Malých Karpát. Modranský terroir na vinohradníckom hone Lazare, splavený za tisícročia z malokarpatských svahov, pripravil originálnu zmes živín, ktorá sa pretavuje do nazretého vína plného podmanivých vôní a chutí.

2. Silvánske zelené Altenberg 2020

Starobylá odroda Silvnánske zelené, rastúca na unikátnej polohe žulového terroiru Staré Hory s jedinečným minerálnym zložením pôdy, najlepšie odráža pradávnu históriu terroiru svojou pôvodnou a nenapodobiteľnou paletou vôní a chutí, ktorú príroda preniesla do nášho vína. 

3. Staré Hory 2020

Čo vlastne Staré Hory sú? Paleta odrôd Rizlingu rýnskeho, Silvánskeho zeleného a Silvánskeho červeného, rastúcich na žule, prapôvodného terroiru Staré hory. Ponúkajú harmonickú kompozíciu vôní a chutí. Táto vzájomná súhra Modranského masívu a nenapodobiteľného prejavu vinice, predstavuje víno nezameniteľné, pôvodné a originálne.

4. Rizling vlašský 2019

Zrodený na žulových svahoch vinohradníckeho honu Šajby, je tým správnym predstaviteľom tohto terroiru. Unikátna poloha, klíma, ale aj podpora jeho zretia v sude z malokarpatského dubu, ponúka originálne a špecifické prejavy vo vôni i chuti.

5. Pinot blanc 2019

Krásny iskrivý, veľmi elegantný Pinot blac s modranského chotára. Jemná aromatika žltého ovocia, chlebovej kôrky s bohatou štruktúrou v chuti. Pekné plné v chuti mohutné víno s dlhým potenciálom zrenia. Dokonale odráža terroir honu Plázle.

6. Merlo 2019

Jemné, plné a zamatové. Také je naše víno z odrody Merlot. Toto výnimočné víno pochádza z modranského vinohradníckeho honu Grefty. Je typicky odrodové, odrážajúce klímu, pôdu a miesto svojho pôvodu. Má krásny ovocný prejav, no zároveň plnosť a jemnosť v chuti. Zaručuje nenapodobiteľný a originálny chuťový zážitok.