Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Výber z vinárstva Velkeer 6fl.

Viac informácii
Výrobca Velkeer
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Nitrianska
Balenie (Litrov) 4x0.75, 2x0.5
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
64,20 €

Pripravili sme pre Vás výber šiestich skvelých vín z produkcie vinárstva Velkeer.

Set obsahuje:

1. Rizling Vlašský, akostné odrodové 2014
2. Riesling - Pinot, akostné značkové 2014
3. Dunaj, neskorý zber 2013
4. Tri Ruže, akostné značkové 2014
5. Pálava, výber z hrozna 2013, 0.5L (polosladké)
6. Tramín Červený, bobuľový výber 2013, 0.5L (sladké)

Velkeer

Nitra a jej okolie patrí medzi najstaršie vinohradnícke oblasti na Slovensku. Obec Veľký Kýr bola osídlená už v dobe kamennej. V 1. storočí nášho letopočtu tu Rimania postavili pohraničnú strážnu vežu, nakoľko tadiaľto viedla tzv. Jantárová cesta. Prvá písomná zmienka o obci Veľký Kýr pochádza z roku 1113.

Idea kvalitného a poctivého vínna postaveného na tradícii predchádzajúcich generácií. Vo vinárstve Velkeer kladieme veľký dôraz na kvalitu hrozna. Rodinné vinice už nestačia pokryť potrebu vinárstva, preto časť hrozna nakupujeme od dodávateľov, ktorých navštevujeme niekoľkokrát ročne, aby sme sa ubezpečili, že hrozno, ktoré pre nás pestujú bude pri oberačke v tom najlepšom poriadku. Zber robíme zásadne ručne a iba do 20 kg debničiek, ktoré zabezpečia, že hrozno príde na spracovanie neutlačené a nezaparené.

Výroba je postavená na tradícii predchádzajúcich generácií, ale modernizácii sa nebránime. Práve naopak. Zaviedli sme do procesu výroby odkalenie muštov, využívanie selektovaných kvasiniek, či chladenie muštov počas kvasenia.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Výber z vinárstva Velkeer 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Rizling Vlašský, akostné odrodové 2014
Vo farbe jemne zlatisté so zelenkastými odleskami. Vôňa so silnou odrodovou aromatikou pripomína lúčne kvety, jablká a citrusové plody. V chuti pôsobí plným dojmom, ktorý dopĺňa dlhá dochuť vďaka zvládnutému pomeru kyselín s trochou zvyškového cukru.

2. Riesling - Pinot, akostné značkové 2014
Intenzívna žiarivá zlatistá farba so zelenkastým odleskom. Vôňa je veľmi atraktívna a pripomína tropické ovocie v kombinácii s citrusovými plodmi, ktoré dopĺňa nasladlá vôňa agátového dreva pripomínajúca jemnú vanilku. V chuti víno korenisté, minerálne s miernym náznakom egrešov a limetky, v dochuti sa nesie na medovom pláste mierna mandla.

3. Dunaj, neskorý zber 2013
Tento Dunaj pocházda z jednej z najstarších výsadieb na Slovensku, vysadený bol na začiatku 70-tych rokov. Hrozno sa urodilo v obci Svodín, a už vo vôni vína domnujú silno odrodové tóny Dunaja, ktoré sa prenášajú aj do chute, kde toto víno pôsobý smelo ovocne s jemnou aciditou a bez zvyškového cukru. V dochuti je toto víno korenisté, so strednou perzistenciou.

Ocenenia:
Zlatá medaila - Hlohovec

4. Tri Ruže, akostné značkové 2014
Iskrivá ružová farba s odleskom jemnej oranžovej. Vo vôni dominujú ovocné tóny lesných jahôd a brusníc na miernej smotanovej vlne, ktorým na atraktívnosti dodáva korenistý tón byliniek a škorice. V chuti je toto víno veľmi hravé, od začiatku pôsobí harmonicky a plno, smotanové tóny sa prenášajú z aromatického profilu aj do chute, ako aj bobuľové ovocie.

5. Pálava, výber z hrozna 2013, 0.5L (polosladké)
Vo vôni pôsobí toto víno veľmi elegantne ale pri správnom vychladení výrazne sviežo. Po odvetraní môžeme zacítiť aromatické kvetnaté tóny a prezretý žltý melón obliaty medom. V chuti dominuje sviežosť a citrusové plody, ktoré výrazne harmonizuje zvyškový cukor, miestami pripomínajúc tropické plody zaliate v mede. Pritom víno pôsobí naďalej ľahko a sviežo.

Ocenenia:
Strieborná medaila - AWC Vienna

6. Tramín Červený, bobuľový výber 2013, 0.5L (sladké)
Víno jemne zlatistej farby, ktoré vôni pripomína typické korenisté tóny tramínu. Tieto sú jemne dotvárané medovou aromatikou. Po ochutnaní sa toto víno rozleje po jazyku a pôsobí husto a celistve, v chuti pripomína ovocný pohár tropického ovocia obliaty medom. Ťažké sladké tóny sú perzistentné aj vďaka vysokému extraktu a hlavne zvyškovému cukru, podľa ktorého toto víno patrí do kategórie sladkých.

Ocenenia:
Strieborná medaila - AWC Vienna


Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš.