Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Výber z vinárstva VPS Pavelka a syn 6fl.

Viac informácii
Výrobca vína Pavelka a syn - VPS
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 6x0,75
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
68,15 €

Pripravili sme pre Vás výber šiestich skvelých vín z produkcie vinárstva VPS - Vinohradníctvo Pavelka a syn.

Set obsahuje:

1. Rizling rýnsky, výber z hrozna 2014
2. Chardonnay, výber z hrozna 2013
3. Rosé cuvée, neskorý zber 2014
4. Alibernet, výber z hrozna 2012
5. Dunaj, výber z hrozna 2013
6. Sekt Blanc de Blancs, akostné biele

Pavelka a syn - VPS

Firma Vinohradníctvo Pavelka a syn sa nachádza v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, ktorá je najväčšia a najvýznamnejšia oblasť na pestovanie hrozna na Slovensku. Hrozno sa tu pestuje viac ako 2000 rokov o čom svedčia archeologické nálezy v okolí Pezinka. Výnimočnosť tejto oblasti je, že hrozno sa pestuje na južných svahoch pohoria Malé Karpaty. Je to pásmo mierne aridné s nižším podielom zrážok 550 mm a priemernou ročnou teplotou 10 °C.

Značka Pavelka sa medzi slovenskými vínami objavila v roku 1995. Ing. Milan Pavelka mal v tom čase za sebou roky skúseností s pestovaním hrozna a výrobou vína v podmienkach družstevného hospodárenia i niekoľkogeneračnú tradíciu. Firma VPS – Vinohradníctvo Pavelka a syn, s.r.o. hospodári na 50 ha vinohradov, na ktorých pestuje biele odrody ako Müller Thurgau, Veltlínske zelené, Rizling vlašský , Rizling rýnsky, Rulandské šedé, Rulandské biele, Tramín červený a Pálava. Z modrých odrôd sú zastúpené Rulandské modré, Frankovka modrá, Neronet, Alibernet, Cabernet Sauvignon.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Výber z vinárstva VPS Pavelka a syn 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Rizling rýnsky, výber z hrozna 2014
Je to odroda, ktorá sa do pezinských viníc dostala až z horného toku Rýna. Víno má ovocno-lipový buket, rokmi čoraz kvalitnejší. V dobrých ročníkoch cítiť až "petrolejovú" chuť.

2. Chardonnay, výber z hrozna 2013
Víno svetložltej farby so zelenkavým odleskom na okraji. V jeho bohatej, ovocnej aromatike nachádzame najmä stopy tropických plodov ananásu, kivi a zrelých banánov. Chuť vína je komplexná, tiež ovocná, podčiarknutá pikantnejšou kyselinkou. Dochuť vína je dlhšia.

3. Rosé cuvée, neskorý zber 2014
Očarí Vás jemnou ovocnou vôňou, príjemnou, harmonickou a lahodnou chuťou. Vhodné na krásne letné a teplé večeri strávené na terasách alebo pri grilovačke.

Gastro odporúčanie: Podáva sa k šalátom, alebo ľahším jedlám.

4. Alibernet, výber z hrozna 2012
Má nádherný kabernetový buket, je tmavšie ako ostatné vína a vyniká harmonickou, lahodnou chuťou, ktorá ho predurčuje pre gurmánov. Odroda bola vyšlachtená v roku 1950 v Odese. Ako Odejskij čornyj ho pestujú v Moldavsku až dodnes. Vznikla krížením odrôd Alicanté busché x Cabernet sauvignon.

Ocenenia:
Viničné 2014 - Strieborná medaila
Vitis Aurea Modra 2014 - Strieborná medaila
Vínne trhy Pezinok 2014 - Bronzová medaila

5. Dunaj, výber z hrozna 2013
Toto obľúbené a vyhľadávané víno južanského typu sme dopestovali v našich viniciach na južných svahoch Malých Karpát. Je to Slovenský novošlachtenec odrôd (Muškát Bouchet x Oporto) a Svätovavrinecké. Víno má tmavočervenú farbu s výraznou ovocnou vôňou po prezretých čerešniach a horkej čokolády. Chuť vína je plná, harmonická, ovocne šťavnatá, s tónmi červeného bobuľového ovocia umocnená sladkým drievkom, vhodná pre labužnícky zážitok.

6. Sekt Blanc de Blancs, akostné biele
Príjemné kyselinky radia toto víno medzi veľmi svieže, kvetinová vôňa s tónmi orieškov spolu s jemným a stálim perlením sú v dokonalej harmónii.
Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš.