ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Modranské vína s názorom /6fl./

Viac informácii
Výrobca vína Rariga - Vinárstvo Rariga
Krajina pôvodu Slovensko
Balenie (Litrov) 6x0.75
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
52,87 €

Pripravili sme pre Vás výber šiestich skvelých vín z produkcie vinárstva Rariga. Toto vinárstvo má na modranský terroir jasný názor a každý rok ho pretavuje do svojich vín. Neskrývajú sa za bezpohlavné, univerzálne vône a chute. Ich vína sú osobité, dokonale odzrkadľujúce svoj pôvod. Nepotrebujú nič skrývať.. Toto je modranský chotár v pohári!

Rarigovci vína vyrábajú v menšom, ale kvalitne. Táto teória získava na vážnosti nielen množstvom získaných medailí, ale dokazuje ju i zaradenie viacerých vín do Siene slávy malokarpatských vín.

Set obsahuje:

1. Rulandské biele, akostné 2014
2. Muškát Moravský, akostné 2015
3. Chardonnay, akostné 2014
4. Cabernet sauvignon rosé, akostné 2015
5. Alibernet barrique, akostné 2013
6. Cabernet sauvignon - barrique, výber z hrozna 2012

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.


Rariga - Vinárstvo Rariga

Vinárstvo Rariga je rodinné vinárstvo spod Malých Karpát zaoberajúce sa pestovaním hrozna, jeho spracovaním a následnou výrobou akostných a prívlastkových slovenských vín. Produkciou a predajom vína sa zaoberajú od roku 2003. Korene vinárstva však siahajú až do roku 1986. Práve vtedy Igor Rariga zasadil svoj prvý vinohrad. Dnes traja Rarigovci (otec a synovia) budujú v Modre moderné vinárstvo s tradičnými prvkami a lahodnými vínami. Hospodária na približne 2 hektároch vlastných viníc.

Vinárstvo sa pýši mnohými zahraničnými oceneniami z Bruselu, Viedne, Madridu či New Yorku. Ich obľúbenou odrodou je Rizling rýnsky, no do ich repertoáru patria aj vynikajúce Sauvignony, Veltlín, Devín či Dunaj a niekoľko ďalších odrôd.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Modranské vína s názorom /6fl./
Vaše hodnotenie:
Dajte vedieť ostatným váš názor a získajte zľavu 5%

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Rulandské biele, akostné 2014

Zlatožltá farba vína, príjemné kyseliny. Podmaní si vás sviežou arómou, ulahodí ovocnou vôňou, v chuti jemnou chlebovinou s jemnými medovými tónmi.

Gastro odporúčanie: Doporučujeme podávať k hydine, rybám, údenému mäsu a syrom.

2. Muškát Moravský, akostné 2015

Vynikajúca aromatická odroda charakteristická svojou jemnozelenkavou farbou a príjemnými svieže vyváženými kyselinkami. Podmaní si Vás sviežou ovocnou arómou s muškátovým tónom.

Gastro odporúčanie: Ideálne podávať k hydine, rybám a cestovinám.

3. Chardonnay, akostné 2014

Vyzreté hrozno a moderná technológia umožnili vznik zlatistého harmonického vína odrody Chardonnay. Ponúkame vám jemné, plné víno s vôňou poľných kvetov a chuťou po sviežom tropickom ovocí.

Gastro odporúčanie: Je veľmi vhodné k hydine a k riečnym i morským rybám.

Ocenenia: Strieborná medaila – AWC Vienna (2014)

4. Cabernet sauvignon rosé, akostné 2015

Toto víno je šperk. Rubín. Dokonale vybrúsený diamant bez jediného kazu. Výbušne ovocné s vôňou po lesných jahodách so smotanovým tónom. Svieže, no nie príkre. Sladkasté, no nie únavné. Ľahké, no nie prázdne. Je to náš najlepší reprezentant, ktorý hrdo nesie vlajku Slovenských rosé do sveta. A my už tusíme, že sa odtiaľ vráti ovenčený medailami.

Vynikajúca odroda francúzskeho pôvodu, jemno ružová farba vína, príjemné vyvážené kyseliny. Podmaní si vás sviežou ovocnou arómou so smotanovými tónmi. V chuti vám ulahodia tóny lesného ovocia.

Gastro odporúčanie: Odporúčame podávať ku grilovanej hydine, rybám či cestovinám.

5. Alibernet barrique, akostné 2013

Sýto rubínový Alibernet prenikavej vône lesného ovocia, egrešu a jemného drevitého podtónu. Hladká plná chuť s tónmi čokolády a harmonickej triesloviny.

Gastro odporúčanie: Doporučujeme podávať k divinovým špecialitám, steakom a tvrdým alebo plesňovým syrom.

6. Cabernet sauvignon - barrique, výber z hrozna 2012

Víno karmínovo-rubínovej farby s príchuťou vlašských orechov a koncentrovanej medovosti. Elegantná vyvážená chuť s bohatým extraktom, pripomínajúca hrozienka a figový džem.

Gastro odporúčanie: Dokonale sa hodí k sladkým ovocným dezertom, teľaciemu mäsu s omáčkou a syrom s ušľachtilou plesňou.

Ocenenia:
Strieborná medaila – Vitis Aurea Modra (2014)