ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Frankovka modrá 2022

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Juran z Modry
Odroda Frankovka modrá
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2022
Servírovacia teplota (°C) 15-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 12,00%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
11,50 €

Frankovka rubínovej až fialovej farby. Vo vôni možno nájsť čerešne, slivky, čierne ríbezle a náznak korenia. Stredne plná chuť tmavého ovocia s príjemnou kyselinkou a jemnými trieslovinami.

Juran z Modry

Na víne je krásna jeho rôznorodosť chutí a vôní. Modra je krásne vinohradnícke miesto s pravdepodobne najväčšou koncentráciou jedinečných vinárstiev na meter štvorcový. Vinárstvo Juran z Modry je tiež súčasťou tohto koloritu.

Juran z Modry je rodinné vinohradníctvo a vinárstvo. Vytvárajú poctivé vína z hrozna, ktorých základ pochádza piatich hektárov vinohradov z jedinečného modranského vinohradníckeho rajónu. Individuálne pristupujú ku každej jednej odrode a každej jednej vinici. V závislosti od odrody sú to vína svieže, veselé, povzbudivé, cez vína elegantné, vyvážené, spájajúce podmanivé vône a jemné chute, až po vína pevné, robustné, plné v chuti s odrodovým charakterom, ktoré svoju plnú krásu ukážu až po určitom čase ležania vo fľaši.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Frankovka modrá 2022
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v štýlovom darčekovom obale, ktorý zakúpite tu.