ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Malbec Anubis 2022

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Susana Balbo
Odroda Malbec
Krajina pôvodu Argentína
Oblasť pôvodu Mendoza
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2022
Servírovacia teplota (°C) 15-17
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 14,00%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
11,00 €

Farba Malbecu Anubis je sýto rubínovo-červená s čerešňovo-červenými odleskami. Vo vôni dominuje odrodová aromatika zrelých malín a čiernych ríbezlí. V chuti toto argentínske červené víno presvedčí nádherne mäkkým telom, ktoré je umne obklopené vôňami tmavého ovocia a zamatovými tanínmi.

Susana Balbo

Susana, ktorá sa narodila do tradičnej rodiny a popierala vtedajšie spoločenské konvencie, keď sa rozhodla profesionálne pôsobiť vo vinárskom priemysle. V roku 1981 získala bakalársky titul v odbore enológia ako najlepšia absolventka a stala sa prvou enologičkou v Argentíne.

V roku 2012 bola jedinou Argentínčankou, ktorú magazín Drinks Business uznal za jednu z najvplyvnejších žien vo svete vína. V roku 2015 bola v tej istej publikácii ocenená „Žena roka“ (Žena roka 2015 podľa The Drinks Business) a následne v roku 2018 bola označená za jednu z „10 najvplyvnejších žien na svete.

„Tvorba mojich vín je posvätením všetkého môjho úsilia vinára. Mohol by som povedať, že vinárstvo je ako moje tretie dieťa, splnený sen.“ Suzanne.

Počas viac ako 30-ročnej kariéry mala Susana možnosť pracovať ako konzultantka vo významných medzinárodných vinárstvach v rôznych vinárskych oblastiach, čo jej umožnilo byť vždy v popredí, pokiaľ ide o trendy na trhu a štýly vína. Bola tiež prezidentkou Vinos de Argentina (WOFA) pri troch príležitostiach (2006-2008, 2008-2010 a 2014-2016) a v rokoch 2010 až 2012 prevzala pozíciu viceprezidentky, čím sa stala ikonou argentínskeho a svetového vinárskeho priemyslu.

Vytvorenie Susana Balbo Wines znamenalo vyvrcholenie v Susaninom živote, čím sa splnil celoživotný sen mať vlastné vinárstvo a vytvárať vína s vlastnou pečaťou. Rýchly rast projektu, investície do technológie a infraštruktúry a medzinárodné uznanie jeho vín umožnili vinárstvu umiestniť sa na mnohých trhoch, čím sa stalo jedným z najprestížnejších v Argentíne.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Malbec Anubis 2022
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Argentína

V Argentíne sú vinice situované najviac v provincii Mendoza a St. Juan východným smerom od úpätia Ánd a západne od Buenos Aires. Celková rozloha vinohradov je 346 000 ha.

Väčšina viniča sa pestuje na pobrežných a údolných rovinách, ktoré siahajú až k úpätiam Ánd. V Argentíne sú vinice na úbočiach len do určitej výšky svahov, aby sa voda mohla čo najviac využívať. V Argentíne sú pôdy piesočnaté až ílovité, prevažujú hlboké, voľné pôdy aluviálneho pôvodu. Argentína sa spolieha na veľkovýrobné metódy. Tradičné spôsoby sa používajú aj pre rastúcu výrobu vysokokvalitných odrodových vín.

Argentína je piatou najväčšou vinárskou krajinou na svete. Aby vinič prežil, vzhľadom na diktát nedostatku vodných zrážok, musia sa vinice zavlažovať. V Andách je veľa dažďa i snehu, ale až v zime. Dážď a topiaci sneh sa skladujú vo vhodne umiestnených vodných nádržiach a distribuujú sa závlahovým systémom, ktorý je jedným z najpokrokovejších svojho druhu na svete. Okrem toho tu vykopali systém asi 30 000 studní, aby sa podzemné vodné zdroje mohli tak isto využívať.

Mendoza
S 260 000 hektármi je Mendoza najväčšou vinohradníckou oblasťou v Argentíne. Produkuje viac ako dve tretiny celkovej výroby vína v krajine. V oblasti prevažne červených vín je viac ako 30 000 jednotlivých pestovateľov. Malbec je najdôležitejšou a Cabernet sauvignon najlepšou odrodou. Z ďalších odrôd možno uviesť Tempranillo, Pinot noir a Syrah. Asi 40 000 hektárov zaberajú biele odrody, čo je síce nízke percento v Mendoze, ale v národnom meradle významné. Patrí sem Chardonnay, Chenin blanc, Johannisberg riesling a Muscat.

San Juan
Oblasť je suchšia a horúcejšia ako Mendoza. Je to dôležitá oblasť bielych odrôd. Veľkú časť vysokocukornatého hrozna s nízkou kyslosťou exportujú ako hroznový koncentrát.

Rio Negro
Táto oblasť vrátane Neuquénu je na pestovanie viniča najvhodnejšia. Tu je však iba 5 % vinohradov Argentíny. Teraz vzhľadom na stabilnejšiu politickú klímu oblasť Rio Negro by mohla prilákať tak veľmi potrebnú zahraničnú pomoc, či už z Európy, Austrálie alebo z Kalifornie, aby sa dokázalo, že tu je stredisko argentínskej budúcnosti výroby kvalitného vína.

La Rioja
Na rozdiel od pôvodnej oblasti v Španielsku je to veľmi horúca oblasť. Dorábajú v nej vína s vysokým obsahom alkoholu, nízkou kyslosťou, ktoré vo fľaši často oxidujú.

Catamarca
V oblasti je veľmi málo vinohradov. Vyrobené víno sa najčastejšie spracováva na miestne brandy.

Salta
Oblasť zahrňuje provinciu Juyjuy, má však iba pol percenta viníc krajiny. Podľa argentínskych kritérií je kvalita vín obstojná. Pri zahraničnej expertíze by sa oblasť mohla stať prekvapením kvalitných vín.


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.