ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

6 bielych pre milovníkov červených

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2012
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
103,58 €

Máte radi víno, no pijete iba červené? Tento set vás presvedčí, že aj biele vína môžu byť plné, hutné a komplexné. Nalejte si jedno z nich do pohára, zatvorte oči, zabudnite na chvíľu na predsudky a vychutnávajte si chute, ktoré by ste od bieleho vína zrejme nečakali...

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: 6 bielych pre milovníkov červených
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Set obsahuje:

1. Víno Šimonovič - Devín, hrozienkový výber, suché 2011 (Slovensko). Aróma horkých byliniek, jemne ovocná, medová, fialka v cukre. Chuť je medová, korenistá a taká dlhá, ako sa len dá. Dosiahnutá cukornatosť: 28,5°NM, obsah alkoholu:16,7 %, zbytkový cukor : 3g/l.

Ocenenia:
AWC Vienna 2014 - Zlatá medaila
Pezinské vínne trhy, 2013 - Zlatá medaila

2. Antinori - Castello Della Sala Conte della Vipera IGT - 2012 - (Taliansko).Víno slamovo žltej farby, so zelenkavými odleskami. Conte della Vipera je víno s intenzívnou vôňou citrusových plodov a ľahkými herbálnymi tónmi. Krásne plné, vyvážené telo, kyselinky a cukornatosť sú v nádhernom súlade. Príjemné grepové tóny, vanilka a plný, perzistentný záver je ozdobou tohoto vínneho skvostu.

3. Strekov 1075 - Special Rizling na šupkách, akostné 2011 - (Slovensko). Metódou červeného vína, t.j. na šupkách vykvasené "oranžové" víno, ktoré svojim exotickými herbálnymi tónmi a silným charakterom vybočuje zo stereotypného chápania vína. Nebolo čírené, filtrované a ani žiadnym mechanickým spôsobom namáhané.

4. Errazuriz- Wild Ferment Chardonnay 2011 - (Čile). Nádherná, krištáľovo číra zlatistá farba vína so zelenkavým okrajom a výraznou viskozitou na okraji. Výraznejší nástup vanilkovej arómy s náznakom banánu a toastu na pozadí, chuť vína je komplexná, odrodová, avšak s výraznym kvasinkovým podtónom, jemnejšou kyselinkou a toastovou dochuťou

5. VPS Pavelka - Paves, barrique, akostné 2011 - (Slovensko). Jedinečné cuvée odrôd Chardonnay, Rizling rýnsky a Müller Thurgau, dopestovaných na južných svahoch Malých Karpát. Víno vás očarí neopakovateľnou vôňou južného ovocia, vanilky a plnosťou, ktorú získalo vyzrievaním v barikových sudoch.

6. Pierre Sparr - Pinot Gris Reservé AOC 2012 - (Francúzsko). Víno sviežej svetlozelenej, iskrivej farby. Na prvý pocit sa vo vôni prezentujú lahodné tóny zrelej hrušky a jablka. Po prevetraní sa ukáže aj chlebovinka, ktoré pekne zvýrazní ovocný charakter vína. V chuti vína sa opakuje ovocný tón hruškového pyré doplnený vyváženou kyselinkou. Dochuť vína je dlhá, hrušková.Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš.