ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

6x Slovenské biele pre fajnšmekrov

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2012
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
84,76 €

Ak to s vínom myslíte seriózne a máte už dosť primárnej aromatiky a uniformných bielych vín, skúste tento set. Slovenské biele vína, trochu inak.

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: 6x Slovenské biele pre fajnšmekrov
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Set obsahuje:

1. Žitavské vinice - Tramín červený, akostné odrodové 2012. Nádherný a neopakovateľný tramín, vyrobený francúzskou metódou sur lie. Vôňa je príťažlivá, ovocná, s dominanciou hrušiek a exotického liči, s náznakom korenia. Chuť je komplexná, šťavnatá a krémová, zároveň, s typickými odrodovými znakmi a s prekrásnou kyselinkou. Dochuť je čistá, s jemne korenistým záverom.

2. VÍNO NATURAL Domin & Kušický - Sauvignon BIO, výber z hrozna 2012. Predkladáme moderný Sauvignon, kde sa prelínajú tóny broskýň a marhúľ, tropické ovocie s obľúbeným žihľavovým „chvostikom“.

3. Strekov 1075 - Special Collection Rizling na šupkách, akostné odrodové 2011. Metódou červeného vína, t.j. na šupkách vykvasené "oranžové" víno, ktoré svojim exotickými, herbálnymi tónmi a silným charakterom vybočuje zo stereotypného chápania vína. Nebolo čírené, filtrované a ani žiadnym mechanickým spôsobom namáhané.

4. Bott Frigyes - Rizling vlašský, akostné odrodové 2013. Svieže a minerálne, no nezapierajúce svoj pôvod. Vôňa plná zelených jabĺčok a zároveň slabý náznak domáceho masla, dotvára pocit krémového vína. V chuti okrem chrumkavých kyselín, je poriadne cítiť aj jeho pôvod a to Mužlanský Terroir.

5. Château Belá - Rizling vlašský, kabinet 2013. Jedoduchý Rizling Vlašský ktorý nesmie chýbať ani u jedného milovníka slovenských vín. Vôňa citrusová a príjemne osviežujúca s chuťou po zelenom jablku. výrazna kyselina podporuje plnosť vína.

6. Mrva&Stanko - WMC - Rizling rýnsky (Vinodol) Vin De Terroir, výber z hrozna 2013. Víno žltozelenej farby výraznejšieho odtieňa, s delikátne korenistou a noblesne ovocnou vôňou, najmä hrozienok a dužiny zrelých jabĺk, zvýraznenou arómou tmavého medu. Chuť vína je plne ovocná, so šťavnatou ovocnosťou jabĺk a dužín citrusového ovocia, s osviežujúcimi kyselinami a dlhou dochuťou. Vin De Terroir: Víno, ktoré je vyrobené z hrozna pochádzajúceho len z jedinej polohy, čo zaručuje vínu jeho nezameniteľnú, jedinečnú a typickú charakteristiku.

Ocenenia:

Národný salón vín SR 2014 - 100 najlepších vín SR Concours
Mondial de Bruxelles 2014 - Zlatá medaila


Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš.