ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

6x Slovenský Rizling Vlašský

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Odroda Rizling vlašský
Krajina pôvodu Slovensko
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2013
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
58,00 €

Pripravili sme pre Vás výber výnimočných vín odrody Rizling vlašský od popredných slovenských vinárov.

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: 6x Slovenský Rizling Vlašský
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Set obsahuje

1. Bott Frigyes - Rizling vlašský, akostné odrodové 2013
Opäť víno do majstra vinára! Mohutné no pritom svieže, tak ako sa na dobrý Vlašák z juhu Slovenska patrí. Vôňa je nositeľom ovocnosti a jemných krémových tónov, pochádzajúcich z niekoľko mesačného pobytu v starších dubových sudoch. Chuť je doslova elegantná, harmančeková, plná prezretého jesenného ovocia a sviežich kyselín. Rizling pre milovníkov veselých chvíľ.

2. Janoušek - Rizling vlašský (Hlohovec), neskorý zber 2013
Víno má jasnú, žlto-zelenú farbu s hlbokou iskrou. Vo vôni sa prelínajú arómy zlatej delície s náznakmi sušených marhúľ sediacich na plástoch včelieho medu. Chuť a šťavnatosť tropického ovocia s prítomnosťou medu pôsobí elegantným a dlhým dojmom.

3. Karpatská Perla - Jagnet Rizling vlašský, akostné odrodové 2013
Typické, odrodové víno, s vyrovnanou kvalitou. Zelenožltá farba a jemná vôňa lipových a lúčnych kvetov, Vás oslovia na prvý dojem. Ovocná chuť vína je doplnená sviežimi kyselinkami.

4. Mrva & Stanko - Rizling vlašský (Dolné Orešany), akostné 2014
Víno výraznej žltozelenej farby, s lahodnou ovocnou vôňou, najmä hrušiek, obohatenou o delikátnu korenistosť a maslovo-arašidové vnemy. Chuť vína je minerálna, pevná, zemitá, s výraznou šťavnatosťou.


5. Pavelka - Rizling vlašský, neskorý zber 2013
Víno iskrivej, zelenožltej farby, s brilantným okrajom. V jeho sviežej, ovocnej vôni, nachádzame zelené jablká, citrusy a zaujímavý tón kvitnúcej bazy v závere. Chuť vína je stredne plná a harmonicky vyvážená, s dostatkom kyselín a prevahou ovocnej chuti čerstvo obratých zrelých egrešov. Dochuť vína je dlhá a mierne korenistá.

6. Kasnyik - Rizling vlašský Selection, akostné odrodové 2013
Zlatožltá farba. Elegantná, výrazná a korenistá vôňa, kde sa lipový kvet mieša so závanom vanilky na pozadí. Decentné kyselinky vytvárajú priestor pre mohutné a guľaté telo, ktorého štruktúru doplnil dotyk dreveného sudu. Výrazná opulentná dochuť korešponduje s vôňou.
Klasifikácia "Selection" sú vína vyššej kvality, dobre vyvážené harmonické vína s plnším charakterom doporučené pre fajnšmekrov, ktoré hľadajú osobitosť vo víne.