ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

6x Slovenský Tramín červený

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Odroda Tramín červený
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2013
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
72,59 €

Pripravili sme pre Vás výber výnimočných vín odrody Tramín červený od popredných slovenských vinárov.

1. Bott Frigyes - Tramín červený, akostné odrodové 2014
2. Juraj Zápražný - Tramín červený, neskorý zber 2014
3. Janoušek&Polák - Tramín červený (Dolné Plachtince), vzh 2013
4. Žitavské vinice - Tramín červený, akostné odrodové 2013
5. Mrva&Stanko - Tramín červený (Čachtice), výber z hrozna 2011
6. ELESKO - Tramín červený D.S.C., neskorý zber 2013

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: 6x Slovenský Tramín červený
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Set obsahuje:

1. Bott Frigyes - Tramín červený, akostné odrodové 2014 Bledučko žltá farba so zelenkavým nádychom. Vôňa vína je príjemná po citrusových plodoch a plná nádherných florálnych tónov. V chuti cítiť nádych exotického ovocia a citrusu. Na záver nastupuje osviežujúci tón horkých mandlí.

2. Juraj Zápražný - Tramín červený, neskorý zber 2014 Žlto-zelená farba so zlatistým odtieňom. Citrusovo-korenistá vôňa s podtónom ruží. Chuť korešponduje s vôňou, je medovo-korenistá s ľahkým zvyškovým cukrom.

3. Janoušek&Polák - Tramín červený (Dolné Plachtince), výber z hrozna 2013 Víno má intenzívnu, žlto-zelenú farbu. Dominantnú líniu vône tvoria biele kvety ruže, medu a bieleho korenia. V chuti je víno medovo-korenisté. Eleganciu a odrodový charakter vína dotvára chuť ružového oleja. Ocenenia: Vínne Trhy Pezinok 2014 - Strieborná medaila

4. Žitavské vinice - Tramín červený, akostné odrodové 2013 Nádherný a neopakovateľný tramín vyrobený francúzskou metódou sur lie. Vôňa je príťažlivá, ovocná s dominanciou hrušiek a exotického liči s náznakom korenia. Chuť je komplexná, šťavnatá a krémová zároveň s typickými odrodovými znakmi a s prekrásnou kyselinkou. Dochuť je čistá s jemne korenistým záverom.


5. Mrva&Stanko - Tramín červený (Čachtice), výber z hrozna 2011 Víno výraznej, žltej farby, s medovo-korenistou vôňou, najmä dužín liči, kvetového medu a muškátových listov, obohatenou o jemné minerálne tóny. Chuť vína je medovo ovocná, s lahodnými ovocnými kyselinami, interesantnou korenistosťou a príjemnou nasladlou dochuťou.

6. ELESKO - Tramín červený D.S.C., neskorý zber 2013 Jasný zelenožltý iskrivý farebný odtieň vína, s mierne viskóznym okrajom. V jeho intenzívnej korenistej a ovocnej vôni nachádzame tóny bieleho korenia, kari korenia, klinčekov a po otvorení herbálno-kvetovú stopu po bielych karafiátoch, s nádychom sušeného ovocia. Chuť vína je impulzívna svieža až šťavnatá, s príjemnou dlhou dochuťou po broskyniach a ananáse, ktorú v závere dopĺňajú pikantné noty škorice.