ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

6x Slovenský Veltlín zelený

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Odroda Veltlín zelený
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2012
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
58,06 €

Pripravili sme pre Vás výber výnimočných vín odrody Veltlín zelený od popredných slovenských vinárov.

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: 6x Slovenský Veltlín zelený
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Set obsahuje:

1. Bott Frigyes - Veltlin, akostné 2012. Pre Milovníkov Veltlínov zelených, tu máme ten najzaujímavejší v našej zemepisnej šírke. Nedá sa mu odobrať jeho korenistá a jemne dymová aromatika , sprevádzaná elegantnou prácou s barikovým sudom. Chuť je svieža, s tónmi mandlí, zeleného korenia a jesenných jabĺk.

2. Karpatská Perla - Jagnet Veltlínske zelené, akostné 2012. Príjemné ovocné víno zlatožltej farby. Očarí Vás ovocnou vôňou po žltom melóne a egreši. Chuť je ľahká a svieža, nájdete v nej citrusové ovocie a žltý melón.

3. Mrva & Stanko - Veltlínske zelené (Dolné Orešany), neskorý zber 2013. Víno zelenožltej farby, s jemnou ovocnou vôňou zeleného ovocia a lúčnych kvetov. Chuť vína je lahodne ovocná, s jemnými kyselinami a horkastými odrodovými mandľovými tónmi.

4. VPS Pavelka - Veltlínske zelené, neskorý zber 2012. Víno pripomínajúce ovocnú vôňu, zelenkavo-zlatistej farby, s mierne mandľovou chuťou.

5. Víno DIOUS - Veltlínske zelené (Strekov), neskorý zber 2012. Víno s krásnou sýtou žltozelenou farbou, typickou pre vína s vyšším prívlastkom. Vo vôni aj chuti nájdeme lahodné kvetinovo medové tóny, s korenistou príchuťou.

6. Víno Dudo - Veltlínske zelené, neskorý zber 2013. Malé Karpaty, Modra a Veltlínske zelené. Nehľadajte lepšiu jednotu. Jednotu vzhľadu, vône a chuti. Kvety lipy a muškátovo-zelený dych vína. Vňať feniklu na jazyku. Dokonalá sladkastá harmónia. Harmónia, ktorá magnetizuje. Modranská harmónia.