ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Altidue Cabernet Sauvignon +720 2007

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Barkan
Odroda Cabernet Sauvignon
Krajina pôvodu Izrael
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2007
Servírovacia teplota (°C) 15-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 2
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
35,82 €

Altidue Cabernet Sauvignon +720, 2007
LIMITOVANÁ EDÍCIA OD SPOLOČNOSTI BARKAN WINERY. - KOSHER víno


Tieto tri Cabernety sa pestujú vo viniciach s rôznou nadmorskou výškou a to: 412, 624 a 720 metrov nad morom a následné sa plnia do fliaš s označením nadmorskej výšky. Kolekcia týchto Cabernetov sa od seba odlišuje. Po degustovaní , zistíte ako vplývajú klimatické podmienky na celkový buket týchto vín.

Táto fľaša pochádza z nadmorskej výšky 720 metrov nad morom z vrchu menom Mt. Godrim ležiacom pri hraniciach s Libanonom. Víno je tmavé s purpurovým odleskom. Vďaka nadmorskej výške a studenšiemu podnebiu v bukete možno nájsť tóny eukaliptu, mäty a kávy. Chuť je intenzívna, tanínová s tónmi čerešní, cassisu a byliniek.

Odroda: 100% Cabernet Sauvignon
Vinica: Dovev - Godrim mountain
Nadmorská výška: 720 m
Fermentácia a vyzrievanie: 14 mesiacov vo Francúzskom bariku

Barkan

Izraelské vinárstvo Barkan bolo založené koncom 19. storočia. Firma sa vo veľkom zameriava na vinohradníctvo a etabluje odrody hrozna z celého sveta.  Barkan dnes hospodári na 10 kilometroch štvorcových pričom dôraz sa kladie najmä na kvalitu hrozna ako suroviny.

V roku 2000 otvorili novú produkciu s dôrazom na technológie a postupy 21. storočia. Vinárstvo tvoria laboratória, farmy, logistické či marketingové centrum. No okrem moderných technológií nájdeme v priestoroch vinárstva asi 5000 tradičných dubových sudov.

Medzi populárnymi produktami nájdeme vína ako Cabernet Sauvignon, Merlot či Chardonnay.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Altidue Cabernet Sauvignon +720 2007
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Izrael

Izrael má celkovú výmeru viníc iba 4 000 ha, podnebie je stredozemné a púštne. Najviac pestované odrody: Cabernet sauvignon, Clairette, Grenache, Muscat d'Alexandrie, Sauvignon blanc, Sémillon. Vinohradnícke oblasti štátu Izrael sú: Zefat, Zichron-Jacob, Richon-le-Zion, Allah a Beersheba.

Vinič rastie na všetkých typoch krajiny, od plošín, cez stredomorské pobrežné nížiny až k úbočiam vysokých hôr. Pôdne typy veľmi varírujú. Riečne naplaveniny sa striedajú s piesčitými pôdami pobrežných oblastí.

Vo veľkých kvantách sa vyrábajú sladké, ťažké alkoholizované vína, ale dôraz sa už kladie na výrobu ľahších stolových vín. Vinice sa začínajú vysádzať na svahoch pohorí, hrozno sa oberá pri nižších koncentráciách cukru a mušt fermentuje pri nižších teplotách. Takto vyrobené vína sa začínajú fľašovat včasnejšie, pokiaľ sa vyznačujú hroznovým a sviežim charakterom.

Pred rokom 1987 neboli izraelské vína tak čisté. Až od tohto času sa objavujú význačné vína. Najpozoruhodnejšie z nich sú Gamba Cabernet sauvignon a Yarden Sauvignon blanc, obe z vysokopoložených viníc na Golanských výšinách, kde teploty v polovici leta len vzácne stúpajú nad 25 °C. Obe vína sú plné "ovocnej" chuti.


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.