ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Argaman Rehasim Dovev 2008

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Odroda Argaman
Krajina pôvodu Izrael
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2008
Servírovacia teplota (°C) 15-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 2
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
30,35 €

Segal´s Wines je historické vinohradnícke meno na izraelskej vinárskej scéne. Je to rodinná firma založená krátko po vzniku štátu Izrael, ktorá bola kúpená druhým najväčším vinohradníctvom Izraela. Vína produkujú samostatne, pod dohľadom vlastného technológa s použitím technologickej výbavy Barkanu. Segal vyprodukoval nové víno Rehasim Dovev Argaman 2008 z odrody Argaman.

Rehasim je značka samostatného vinohradu z Merom Hagalil / horná Galilea. V tejto sérii je tiež Rehasim Dovev Merlot a Rehasim Dishon Cabernet Sauvignon. (Dovev a Dishon sú názvy vinohradov) Odroda Argaman v hebrejčine znamená „hlboká purpurová“ bola vyšľachtená profesorom Royom Spiegelom vo Volcani Institute of Agriculture Izrael. Je to kríženec Carignanu a portugalskej odrody Souzao. Zámerom bolo vyšľachtiť odrodu s vysokým výnosom a dobrou farbou, ktorá by eventuálne nahradila Carignan - hlavnú izraelskú kupážovaciu odrodu. Avi Feldstein, úspešný technológ zo Segalu, vždy bojoval za Argaman. Začal Argaman používať u lacnejších vín, ktoré sa predávali v izraelských supermarketoch. Potom sa rozhodol vyrobiť kvalitný Argaman. Vybral polohu vinohradu a v roku 1999 vysadil Argaman vo vinohrade Dovev v nadmorskej výške 900 m. Po niekoľkých rokoch pokusov zrealizoval svoj cieľ – samostatný vinohrad s odrodou Argaman. O Segal´s Argaman bude skutočne veľký záujem.

Pre krajinu bez autonómnej odrody je Argaman najbližšie k vlastnej izraelskej odrode. Víno Segal´s Argaman zrelo 15 mesiacov vo francúzskych a amerických sudoch.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Argaman Rehasim Dovev 2008
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Izrael

Izrael má celkovú výmeru viníc iba 4 000 ha, podnebie je stredozemné a púštne. Najviac pestované odrody: Cabernet sauvignon, Clairette, Grenache, Muscat d'Alexandrie, Sauvignon blanc, Sémillon. Vinohradnícke oblasti štátu Izrael sú: Zefat, Zichron-Jacob, Richon-le-Zion, Allah a Beersheba.

Vinič rastie na všetkých typoch krajiny, od plošín, cez stredomorské pobrežné nížiny až k úbočiam vysokých hôr. Pôdne typy veľmi varírujú. Riečne naplaveniny sa striedajú s piesčitými pôdami pobrežných oblastí.

Vo veľkých kvantách sa vyrábajú sladké, ťažké alkoholizované vína, ale dôraz sa už kladie na výrobu ľahších stolových vín. Vinice sa začínajú vysádzať na svahoch pohorí, hrozno sa oberá pri nižších koncentráciách cukru a mušt fermentuje pri nižších teplotách. Takto vyrobené vína sa začínajú fľašovat včasnejšie, pokiaľ sa vyznačujú hroznovým a sviežim charakterom.

Pred rokom 1987 neboli izraelské vína tak čisté. Až od tohto času sa objavujú význačné vína. Najpozoruhodnejšie z nich sú Gamba Cabernet sauvignon a Yarden Sauvignon blanc, obe z vysokopoložených viníc na Golanských výšinách, kde teploty v polovici leta len vzácne stúpajú nad 25 °C. Obe vína sú plné "ovocnej" chuti.


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.