ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Betsek, dűlöszelektált Aszú 6 putňové 2007

Viac informácii
Zvyškový cukor sladké
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Maďarsko
Oblasť pôvodu Tokaj
Balenie (Litrov) 0.500
Ročník 2007
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 3
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
50,98 €

Hon Betsek je jedným z najväčších a najkrajších honov Mádu, s charakteristickou štrkovitou, a súdržnou čiernou pôdou. Hon popri svojom minerálnom charaktere a charaktere čierneho korenia, prepožičiava vínu aj znaky marhule a medu. Jeho vôňa je explóziouj ovocnosti, vône čierneho korenia a mäty. Príchuť grapefruitu, južného ovocia, pomarančovej kôry a čierneho korenia, tvoria spolu fantastickú harmóniu chutí s dlhým doznievaním.

Ocenenia:
Strieborná medaila – International Wine Challenge, UK, 2012
Zlatá medaila – Decanter World Wine Awards, UK, 2012
Strieborná medaila – International Wine & Spirit Competition, UK 2012
94 bodov – Wine & Spirits Magazine, USA, 2012


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Betsek, dűlöszelektált Aszú 6 putňové 2007
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Maďarsko

Najväčšie vinohradnícke plochy Maďarska sa nachádzajú na dunajskej nížine v strednom Maďarsku. Maďarská tokajská vinohradnícka oblasť je na severovýchode krajiny, v blízkosti hraníc so Slovenskom a Ukrajinou. Rozloha vinohradov je 128 000 ha.

Väčšina viníc rastie na rovine alebo mierne zvlnených riečnych nížinách. Lepšie vinice často nachádzame na naklonených parcelách pahorkov, ako je to v Somló, severne od Balatonu. Na západe Maďarska sa vyskytujú bridlicové, čadičové, hlinité i sprašové pôdy. Na centrálnej maďarskej nížine dominujú piesočnaté pôdy, na vyššie položenom severovýchode prevažuje hlina a vulkanický kameň, na juhu pri Pécsi sú to zase bridlicové a piesočnaté pôdy.

Najslávnejšie maďarské víno je tokajské, vyrábané zo starostlivo vyberaných a postupne oberaných botrytických hrozienok. Iné červené a biele vína sa vyrábajú bežnými vinifikačnými postupmi, bez výnimočných praktík. Technológia sa zdá byť moderná, snúbia sa v nej často staré i nové systémy. 

Pestované odrody (vrátane ich lokálnych pomenovaní): Ezerjó, Burgundské biele (Feherburgundi), Furmint, Tramín (Tramini), Veltlínske zelené (Veltlini), Lipovina (Hárselevelü), Kadarka, Frankovka modrá (Kékfrankos), Kéknyelyü, Kövidinka, Dievčie hrozno (Leányka), Merlot (Médoc noir), Mézesfeher, Muskotály, Burgundské modré (Nagyburgundi), Silvánske (Szilváni), Burgundské sivé (Szürkebarát), Rizling vlasšký (Olaszrizling).


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.