Cabernet Sauvignon Frizzante, neskorý zber 2014
Zvyškový cukor | suché |
---|---|
Výrobca vína | Winterberg |
Odroda | Cabernet Sauvignon |
Krajina pôvodu | Slovensko |
Oblasť pôvodu | Malokarpatská |
Balenie (Litrov) | 0.75 |
Ročník | 2014 |
Servírovacia teplota (°C) | 7-9 |
Farba vína | Ružové |
Siričitany | Víno obsahuje siričitany |
Minimálny počet kusov | 1 |
Vo vôni víno pripomína jemný malinový kompót a krásny ovocný prejav je doplnený o jemné perlienie s dobrou kyselinkou v dochuti.
Winterberg
Winterberg je slovenské vinárstvo sídliace v meste Skalica.
Typickou odrodou pre túto oblasť je Frankovka, ktorú sem priniesli karmelitáni zo severného Francúzska. Listinné dokumenty dokazujú, že v lokalite, ktorá sa vtedy nazývala nemeckým menom Winterberg, už v roku 1581 začali občania kráľovského mesta Skalica vysádzať vinohrady. Tento názov v pozmenenej podobe pretrváva dodnes, keď sa svah, na ktorom sa stále nachádzajú vinice, nazýva Vintoperk.
Medzi obľúbené produkty vinárstva patria vína ako Muškát Ottonel, Muškát Moravský či ružové Frankovka Modrá.
Slovensko
Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií.
Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:
1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská vinohradnícka oblasť
6. Tokajská vinohradnícka oblasť
Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >
Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.
Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.