Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Carmenet 2014

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Vladimír Hronský
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Nitrianska
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2014
Servírovacia teplota (°C) 10-12
Farba vína Ružové
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
13,28 €

Farba tohto vína pripomína šťavu červeného melóna. Panenská úroda mladého vinohradu vonia po májových čerešniach v kvete. Nájdeme v nej tóny červeného grepu, fialiek a rebarbory. Carmenet pripomína veľké ružové vína z Provensálska s vyšším obsahom alkoholu. Na rozdiel od nich je pevné a harmonické v ovocnej chuti, ktorej ťažisko tvorí pikantná kyselina. Zvyškový cukor pekne dopĺňa stredne dlhú a čistú dochuť s notou citrusovej trávy.

Vladimír Hronský

Vladimír Hronský je uznávaný enológ, poradca, lektor odborných kurzov a autor odborných publikácií. V roku 2000 bol spoluzakladateľom Asociácie somelierov Slovenskej republiky, kde pôsobil ako riaditeľ vzdelávania a degustácií.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Carmenet 2014
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.