ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Cenit 2005

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Caliterra
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Chile
Oblasť pôvodu Colchagua Valley
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2005
Servírovacia teplota (°C) 16-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
52,73 €

Tmavá a intenzívna farba, takmer čierna s fialovými a rubínovými zábleskami, keď je pohár naklonený. Aróma je intenzívna a komplexná, odkrývajúce svoje vône vo vrstvách, ktoré jedna po druhej prinášajú neuveriteľný zážitok aróm ako čerešne, červené bobuľové ovocie, čokoláda a vanilka s korenistými nótami a intenzívnym parfémom. Má plnú a grandióznu, no zároveň veľmi jemnú chuť. Prechádza všetkými možnými prejavmi cez rafinovanosť, eleganciu a mimoriadny potenciál - jednoznačne musí byť zdegustované, aby ste plne vedeli oceniť jeho rozsah. Toto vínu je extrémne chutné a stimulujúce, vďaka sviežim kyselinkám a pretrvávajúcej dochuti, ktorá je skrátka veľkolepá.
"Naše ikonické víno Cenit nesie meno po najvyššom bode na oblohe. Každý 21. december je na južnej pologuli najdlhší deň v roku - letný slnovrat. Je to deň kedy slnko dosiahne svoje zenit (Cenit po španielsky) nad našim vinohradom Caliterra, a my to oslavujeme prípravou finálnej zmesi vína Cenit, ktorá je stelesnením synergie najlepších vlastností každej odrody vybranej pre toto víno" tím Caliterra.

Caliterra

Vinárstvo Caliterra bolo založené v roku 1996 ako spolupráca vinárskych rodín Mondavi a Errázuris , čím sa zavŕšila snaha o výrobu vysoko kvalitných vín , ktoré odrážajú potenciál Čilského vinárstva. 

Firma sídli v lokalite Colchagua Valley, a obhospodárujú  zhruba 1085 hektárov viniča. Vnútrozemské podnebie, chladné noci a teplé vetry  dopomáhajú k tvorbe intenzívneho , koncentrovaného a vyváženého vína. 

Vinárstvo Caliterra vyznáva princípy trvalo udržateľného poľnohospodárstva, čo znamená že svojim fungovaním sa snažia čo najmenej zasahovať do okolitej prírody. 

Medzi obľúbené vína ich produkcie patria Reserva Sauvignon blanc či Tributo Cabernet Sauvignon.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Cenit 2005
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Chile

V Chile sú v skutku extrémne variabilné podmienky: siahajú od arídnych a extrémne horúcich pomerov na severe až k veľmi vlhkým na juhu. Hlavná vinohradnícka oblasť okolo Santiaga je suchá s 380 mm vodných zrážok za rok; žiadne jarné mrazy a takmer sústavne jasno, slnečno. Blízkosť Ánd, ktorých vrcholy sú aj v lete pokryté snehom, umožňuje masívnu výmenu studeného vzduchu v noci, čo umožňuje zachovanie kyselín hrozna. V centrálnom údolí sú denné teploty 30-35 °C, v noci 12-15 °C.

Väčšina viniča sa pestuje na pobrežných a údolných rovinách, ktoré siahajú až k úpätiam Ánd. V Chile sú nezavlažované vinohrady na úbočiach hôr v centrálnej zóne; závlahy sa však bežne používajú v iných častiach krajiny.

Vinič v oboch krajinách pestujú na značne rozdielnych pôdach. Lepšiu kvalitu vín v Chile možno pripísať hlbším vápencovým pôdam v niektorých častiach krajiny.

V Chile používajú tradičné metódy pre väčšinu vín a často využívajú techniku z Bordeaux. Po vládnej ekonomickej politike Chile roku 1974 zaviedlo moderné tanky z nehrdzavejúcej ocele a zlepšilo aj technológiu výroby v malých vinárskych podnikoch. Vďaka Miguelovi Torresovi vedú mnohí producenti kvalitných vín v Chile fermentáciu pri nižších teplotách a využívajú aj iné moderné techniky: výsledkom sú oveľa sviežejšie biele vína s ovocným charakterom.

Lokalizácia: Vinič sa v Chile pestuje na 1 290 km dlhom pobreží Tichého oceánu. Najhustejšie sú vinohrady južne od Santiaga.
 
Rozloha vinohradov: 116 000 ha
 
Podnebie: od suchého púštneho na severe až po subarktické na juhu
 
Pestované odrody: Barbera, Bonarda, Cabernet franc, Cabernet sauvignon, Cerega, Chardonnay, Chenin blanc, Criolla, Ferral, Grenada, Grignolino, Johannisberg riesling, Lambrusco, Malbec, Malvasia, Merlot, Muscat, Nebbiolo, Pais, Palomino, Pedro Ximénez, Petit verdot, Pinot blanc, Pinot gris, Pinot noir, Refosco, Renano, Sangiovettoe, Sauvignon blanc, Sémillon, Sylvaner, Syrah, Tempranillo, Torrontes, Ugni blanc 


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.