ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Červené vína - výber someliera do 20 eur

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
108,00 €

Náš somelier dostal za úlohu zostaviť set červených vín, ktoré ponúkajú skvelú kvalitu za primeranú sumu a musíme skonštatovať, že sa mu to podarilo na jednotku. V tomto výbere sa nachádzajú skutoční favoriti zo Španielska, Talianska, Francúzska, Slovenska a Argentíny. Ovocné aj čokoládové, šťavnaté, hutné...

Tento výber obsahuje vína v cene do 20 eur, s výborným pomerom kvality a ceny.


Set obsahuje:

1. Sierra Cantabria - Crianza DOCa 2019 /Španielsko, Rioja/
2. Château Beaumont - Beaumont 2018 /Francúzsko, Bordeaux Haut-Médoc/
3. Carlo Scala - Primitivo di Manduria Riserva DOC 2018 /Taliansko, Puglia/
4. Catena Zapata - Catena Malbec 2019 /Argentína, Mendoza/
5. Proyecto UNSI - Garnacha de Terrazas 2017 /Španielsko, Navarra/
6. Skovajsa - Neronet Selection 2020 /Slovensko, Malé Karpaty/

Preferujete radšej biele vína? Výber nášho someliera najlepších bielych vín z celého sveta nájdete tu!
Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Červené vína - výber someliera do 20 eur
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)


1. Sierra Cantabria - Crianza DOCa 2019 /Španielsko, Rioja/

Farba je intenzívna, rubínovo červená s fialovými odleskami. Vo vôni a chuti červené a čierne ríbezle, kakao, káva, vanilka, korenie a zrelé lesné ovocie. Táto Crianza je úžasne vyvážená, komplexná, zamatová s vyváženou kyselinou a dlhým záverom. Vinice sa nachádzajú v známej časti Rioja Alta, konkrétne v San Vicente de la Sonsierra a Labastida. Pôdu vinohradu tvorí prevažne vápenatá hlina so štrkom a vinič je obhospodarovaný trvalo udržateľným spôsobom. Zber hrozna, ako aj ďalšie úkony, prebiehajú výhradne manuálne. Hrozno kvasí bez strapín pomocou vlastných kvasiniek pochádzajúcich z vinohradu. Maceruje 15 dní spolu so šupkami a následne vyzrieva 14 mesiacov v použitých francúzskych a amerických dubových sudoch.

Hodnotenia : 92 bodov Guía Peñín, 91 bodov Robert Parker Wine Advocate

2. Château Beaumont - Beaumont 2018 /Francúzsko, Bordeaux Haut-Médoc/

Farba je tmavá, purpurovo granátová. Vo vôni černice, čierne ríbezle, levanduľa, klinčeky, grafit, tabak, čierne a červené čerešne, sladké drievko, bylinky a tmavá čokoláda. V chuti redukcia z lesného ovocia, pečené černice, čerešne, čokoláda, višne, červené a čierne ríbezle, korenie, sladké drievko a morušový džem. Víno je stredne plné, koncentrované s dobrou štruktúrovanosťou a pekne zapracovanými, mäkkými tanínmi.

Kupáž: 45% Cabernet Sauvignon, 47% Merlot, 8% Petit Verdot

3. Carlo Scala - Primitivo di Manduria Riserva DOC 2018 /Taliansko, Puglia/

Farba je hlboká, rubínovo červená s fialovo čiernymi odleskami. V aromatike sušené slivky, višne v čokoláde, čerešňový džem, korenie, sladké drievko, kávový likér, červené a čierne ríbezle, vanilka a kakao. Chuť je koncentrovaná, plná s jemnými tanínmi, vyšším, ale perfektne zapracovaným alkoholom a dlhým záverom.

4. Catena Zapata - Catena Malbec 2019 /Argentína, Mendoza/

Vôni dominujú tóny čerešní a černíc v závere prechádzajú do kávy, tabaku a čierneho korenia. V chuti Catena Malbec zaujme svojou vyváženosťou, šťavnatým ovocím, hodvábnou textúrou a jemným tanínom . Hrozno pochádza zo štyroch viníc a 12-mesačné zrenie poskytlo 75 % francúzskych barikových sudov (20 % nových) a 15 % nových amerických.

5. Proyecto UNSI - Garnacha de Terrazas 2017 /Španielsko, Navarra/

Farba je tmavo granátová s fialovým okrajom. Aromatika vína je intenzívna, odrodová - prevláda červené lesné ovocie (maliny a jahody), kvetinové tóny fialiek a byliniek (rozmarín, tymián). V chuti je plné, s ovocno korenisté, okrúhle, tanín je sladký, štruktúrovaný a dobre integrovaný. Dochuť je dlhá a intenzívna.

6. Skovajsa - Neronet Selection 2020 /Slovensko, Malé Karpaty/

Tmavo rubínová farba vína. Výrazná vôňa s tónmi prezretého čierneho ovocia, ako sú moruše a černice, ktorej eleganciu dopĺňa jemný tón praženej kávy. Chuť je plná zrelého červeného a čierneho ovocia, ktoré dopĺňajú tóny horkej čokolády v závere s vyzretými sladkými tanínmi.