ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Červené vína z vinárstva Chateau Belá /3fl./

Viac informácii
Výrobca Château Belá
Odroda Rizling rýnsky
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Južnoslovenská
Balenie (Litrov) 3x0,75
Servírovacia teplota (°C) 15-17
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
59,88 €

Ochutnajte červené vína v podaní vinárstva Chateau Belá /3fl/.

Set obsahuje:

1. Rulandské modré, neskorý zber 2012
2. Rulandské modré, výber z hrozna 2011
3. Cabernet Sauvignon Mužla, výber z hrozna 2011

Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 3 fľaše.

Château Belá

Pri kompletnej rekonštrukcii zámku v Belej a v súlade s tradíciou rodiny Ullmanovcov sa majiteľka grófka Ilona von Krockow spolu s renomovaným nemeckým vinárom a rodinným priateľom Egonom Müllerom rozhodli založiť nové vinárstvo. Zrekonštruovali pivnice a zamestnali známeho a uznávaného miestneho vinára Miroslava Petrecha. Vinárstvo bolo založené v roku 2000. 300 ročná pivnica bola kompletne zrekonštruovaná a vybavená úplne novými technológiami ako aj novým skladom. Vplyv Miroslava Petrecha na vína a vinárstvo je veľký. Stará sa o to, aby sa jeho vína vyrábali bez zbytočných zásahov. Do Château Belá nastúpil ako enológ. Od roku 2001 sa špecializuje na výrobu najkvalitnejšieho Rizlingu a Cabernet Sauvignon. Miroslav Petrech pôsobí vo vinohradníctve a vinárstve viac ako 50 rokov. Egon Müller tiež známy ako "Kráľ rizlingu", je uznávaný vinár z údolia Sárska a patrí do šiestej generácie vinárov. Egon Müller vlastní jednu z najkrajších viníc v Nemecku a jeho biele víno patrí k najdrahším na svete. Spolu s Miroslavom Petrechom vyrába vína Château Belá a pomáha Slovenskému rizlingu získať pozornosť na celosvetovej úrovni.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Červené vína z vinárstva Chateau Belá /3fl./
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Rulandské modré, neskorý zber 2012
2. Rulandské modré, výber z hrozna 2011

Svetlejšia farba s fialkastým okrajom, prechádzajúcim do mahagónu. Vo vôni vás očarí jemnosť, ktorá je typická pre tento pinot, spojená so slivkovým zakončením. Neskôr po prehltnutí sa prejavia ovocno korenisté tóny, hlavne jahody a klinčeku. Víno na príjemné popíanie, s dlhým záverom.

3. Cabernet Sauvignon Mužla, výber z hrozna 2011

Vôňa plná, intenzívne ovocná, po čiernych ríbezliach a čiernom bobuľovom ovocí, s decentnými korenistými, až jemnými žívočíšnymi tónmi. Ovocné tóny po čiernom bobuľovom ovocí a silný chuťový vnem vína, vystužené výraznou kyselinou a prítomnosťou tanínov prezrádzajú veľký poteciál a dlhú životnosť tohto intezívneho vína.